Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2012, 17:11   #72
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Poklon dodatak uz SK - o čemu biste voleli da pišemo?

Ja mislim da bi se izradi tog dodatka trebalo pristupiti ne sa kilometarskim uvodom od kulina Bana kako je GNU mnogo dobar jer je slobodan ko 'tica, kako je Stolman car slobodarskog duha i slično (što se verovatno preklapa sa elitizmom koji Urke spominje), nego da se to "hvalisanje" kompletno preskoči ili makar spomene tek usput, a da se opisu Linuxa pristupi kao opisu sistema pisanog po uzoru na Unix sa svim naprednim (i nekim u međuvremenu prevaziđenim) mehanizmima koje je takav sistem obezbeđivao decenijama i zbog toga bio tata i mama u svom svetu. Mislim da bi se time drastično povećala verovatnoća da takav dodatak pročita još neko osim saradnika, jer imam neki filing da su ljudi postali alergični na filozofiranje gde mu često nije mesto i da ih prosto interesuje "how to get the job done" na ovaj ili onaj način.

Odnosno,
1. da se ne troši prostor na prednosti GPL-a nad vlasničkim licencama, nego da se to što konciznije prepriča u jednom ili dva pasusa, a ljudi će već prepoznati upotrebljivost GPL koncepta u situacijama u kojima se eventualno budu našli
2. da se dalji prostor potroši na to kako sa Linuxom OBAVITI razne često ili manje često rađene poslove na raznim tipovima računara, i to u što pragmatičnijoj formi

Neki se neće složiti, al' šta da im radim.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
player1 (21.3.2012)