Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2016, 12:04   #20
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2016

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
U tom svetlu i ja da rečem neku:
Onda i ja da recem koju pametnu

Nikada nisam bio veliki pobornik kolumni u racunarskim casopisima. Ne kazem da sa vremena na vreme nisu dobra stvar ali u vecini (vazi za sve casopise ove vrste) samo oduzimaju koristan prostor.

Vrlo slicno misljenje imam i o rubrici Kompjuteri i film koju redovno preskacem Mislim, OK je ako o tome procitamo 2-3 puta godisnje ali u svakom broju, stvarno nema smisla.

Hardverska rubrika vec dugi niz godina pati od dve velike boljke. Prva je nedostatak uporednih testova odredjenih grupa uredjaja koji bi citaocima mogli pomoci prilikom kupovine. Kada se prekaze samo jedan uredjaj, npr. SSD, to velikoj vecini nece znaciti mnogo ako ne znaju sa cime da ga uporede. Druga boljka je nedostatak cena koji je ranije pravdan nestabilnim kursom i krivim informacijama koje pruzaju distributeri. Mislim da se sada obe stvar mogu lako dovesti u red.

Rubrika namenjena prikazu programa zna dosta da osciluje ali je u principu zadovoljavajuca. Neki naslovi dobijaju preveliki, drugi premali prostor.

u Linux rubrici treba sto vise prostora posvetiti malim racunarima iz klase "Malina" koji su pristupacni svima i donose svojim vlasnicima dosta zabave. Pogotovo treba staviti akcenat na edukaciju mladih zaljubljenika u racunare i razvijanje njihove kreativnosti.

Rubriku posvecenu telefonima prakticno i ne citam, tako da nisam kompentetan da je ocenjujem

I jos jedna stvar. Nervira me veliki broj oglasa za druge casopise iz Politike. Umesto da se tome posveti jedna stranica a da ostale budu iskoriscene za dodatne sadrzaje, mi imamo po 5 stranica bukvalno bacenih u prazno.

Rubrika igre, slicno rubrici programi, oscilira ali je to uvek bilo tako zbog same prirode tog segmenta trzista.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Rocker (23.8.2016), todos (23.8.2016)