Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2016, 17:34   #3
Vojin Milovanovic
Novi član
 
Član od: 30.6.2016.
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 26 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Smatram da je dobronamerna i argumentovana kritika uvek dobrodosla,tako da se necu zadrzavati na dobrim stvarima koje sam procitao,vec bi da naglasim par propusta u ovom broju.
Citajuci opis igre Watch Dogs 2 imao sam utisak kao da se autoru uopste nije dopala igra,da je smatra laganom zabavom za nezrele tinejdzere i da igra neposeduje nijedan kvalitet koji bi opravdao halabuku koja se digla oko ovog naslova.Kroz opis suptilno provejava ton da je u pitanju jos jedno lepo upakovano i bogato producirano Ubisoftovo smece(sto je po mom misljenju pravi opis za igru),ali kad pogledam konacnu ocenu cini mi se kao da sam procitao neki drugi tekst.Cini mi se da je ovde malo doslo do podilazenja citaocima,da se toboze neki fanovi ne bi uvredili i to mi se ne svidja.
Druga zamerka je opis igre The Last Guardian.Za mene licno je Shadow of Colossus jedna od 5 najboljih igara u poslednjih desetak godina,tako da sam izgrizao sve nokte dok sam docekao ovu igru.Mislim da opis nije trebao da napise autor koji nije igrao prethodne dve igre velikog majstora Fumita Uede,jer autor nije mogao da napravi paralele izmedju doticnih igara,ne poznaje lik i delo ovog sjajnog dizajnera igara,nije mogao da zna da je The Last Guardian zrtva prevelikih ambicija doticnog dizajnera,koji je krajem 2006.godine krenuo da pravi ovu igru,sa ciljem da napravi najbolju igru svih vremena.A kada se tako pretenciozno krene u neki projekat,on je osudjen na propost,u ovom slucaju na veliki broj problema tokom rada na igri.Gospodin Kuzmanovic jeste najbolji novinar zaposlen u Svetu Kompjutera,Alfa i Omega ovog casopisa,ali mislim da je napravljena greska kao i u slucaju opisa Metal Gear Solida 5.Japanske igre su specificne igre,ili su genijalne ili su tesko djubre,potrebno je imati sofisticiran ukus da bi uzivali u doticnim naslovima.Gospodin Kuzmanovic ima(opravdane)predrasude prema japanskim igrama i mislim da ne bi trebao da ih opisuje.Ali kako sam kaze, odkako ga je ujela Dark Souls zmija,ocigledno zeli da pruzi sansu japanskim igrama.Korektno je opisao igru kao i uvek,ali mislim da takav specifican naslov treba da opise neko ko je veliki poznavalac minulog rada Fumita Uede.
Vojin Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Vojin Milovanovic na korisnoj poruci:
oluja (30.12.2016), Reborn (29.12.2016), Rockstar (29.12.2016), Yonai (30.12.2016)