Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2010, 22:33   #122
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

U jbt ovog Computer Boya ne mozes na za glavu ni za rep da povatas, ajde stvarno vise ne se*i i ne pricaj gluposti koje nemaju veze s mozgom a kamoli sa diskusijom koju neki ljudi ovde pokusavaju da vode.

Tacno sam znao da ce ovo ovako da ispadne, sad smo tu domaci izdajnici i lokalne patriote, Computer Boy je i neki metal pominjao, ne moze covek bez metala pa to ti je, ovo je havarija, bre ljudi, i pod to ne mislim samo Computer Boy nego ostali pricekajte 10 sekundi pre nego sto kliknete posalji, cisto da postedite sebe toga da vam se ljudi smeju i da vas prozivaju zbog kolicine gluposti velicine Sar planine koju ste izrekli (ja sam cekao 10 min ali i dalje mi se cinilo kao prava stvar za postovati jer ste stvarno nemoguci)

E ajde da se vratimo na temu, u svetlu cinjenica koje su mnogi ljudi koji znaju sta pricaju (ili ne znaju) rekli a ja ih pre toga nisam znao, menjam svoje misljenje u ne podrzavanje domena na cirilici jer kao sto sam rekao mi imamo dva ravnopravna pisma, koja su oba nasa i deo nase pismenosti i kulture (cirilica se na prvi pogled cini srpskija jer je pravoslavnija (ili mongolska) ali latinica je takodje istorijski srpsko pismo (nije poteklo iz Srbije i nije samo nase nemojte da skacete sad ali je jednako nase kao i sto je hrvatsko ili nemacko...) tako da nema potrebe ulagati tolika sredstva da bi se domen srbizovao. Zbog nebrojenih problema koje taj tranzit donosi, najzdravije bi bilo da ostanemo na latinici za razliku od Rusa ili Arapa koji su morali da promene domen jer jednostavno nemaju alternativu kao sto je mi imamo.

Ovo je skroz objektivno misljenje, ja bih veoma voleo da domen bude cirilican ili da su oba u funkiciji i jednako zastuplena ali ako se suocimo sa reanim stanjem i posledicama koje bi proisledile iz prelaska na cirilicni domen mislim da jednostavno nema poente.
Equilibrium je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Dekip (24.2.2010)