Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2020, 19:18   #327
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

Ne znam, meni je kraj legao savršeno... većini kojima nije nisu uspeli da se povežu sa nekim od karaktera na pravi način i gledali su odnose među njima kao good guy/bad gay. A to je sve posledica biasa zbog leak-ova. Što neko reče da nije istih bilo svi bi kovali u zvezde igru jer bi sve ključne momente posmatrali kao celinu a ne onako izdvojene iz konteksta i stalno se na njih vraćali.
Bez da spojlujem išta, meni je jasno kao dan da je ND odustao od klišea sukoba apsolutnog dobra i apsolutnog zla, crno/belih karaktera i sve ih predstavlja kao "sive". Ideja koju je Džordž Martin tako dobro razradio u Pesmi...
Za mene je ovo tragična priča gde nema pobednika, svi su izgubili mnogo i ništa više neće biti isto ni za jednog od njih. Opet, ne mogu naširoko jer je sve jbni spojler
Na mene je igra ostavila mnogo dobar utisak, zaista je smatram najboljom koju sam ikada odigrao. Bukvalno prelazi okvire igre jer ovako hrabre i duboke poruke, kritiku društva i sebičnosti pojedinca nisam očekivao od iste. Neki recenzent reče, igra nas (ljude) predstavlja mnogo loše, hvala bogu što nismo takvi... e ja baš verujem da jesmo takvi i da smo kroz celu istoriju to pokazali. Nije nam trebala kataklizma biblijskih razmera uzrokovana pandemijom neizlečivog patogena, dovoljna je bila velika ekonomska kriza pre malo manje od 100 godina...
Al filozofiram bokte

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke