Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2016, 19:35   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2016

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Moralna svest... ja jos nikada nisam video nekoga ko ima licenzirani AutoCAD iako su korisnici mahom ljudi (dipl ing) koji uz njegovu pomoc zaradjuju za hleb.
To i dalje ne znači da rade ispravnu stvar.
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
A sta onda ocekivati od nekog srednjoskolca koji nema za kiflu?
Da ode na zvaničnu Autodesk Education stranicu i potpuno besplatno preuzme AutoCAD za studente. Ili u konkretnom slučaju nađe neku besplatnu ili jeftiniju alternativu programu koji košta $50.
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
mada bi ja bio presrecan da imamo toliko love da mozemo da kupimo legalnu kopiju svakog programa i na taj nacin nagradimo proizvodjaca.
A u međuvremenu - živela piraterija (čak i pored besplatnih alternativa)!
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Nisam bas siguran da je izrecena tvrdnja istinita. FLP ima najvise mogucnosti od svih programa iz svoje kategorije.
Prikladnost softvera određuje pojedinac ali veći broj mogućnosti ne opravdava automatski razliku u ceni od $50. Posebno pored odličnih besplatnih pa i jeftinijih komercijalnih alternativa.

I na kraju nije mi cilj da ulazim u filozofsku raspravu o pirateriji. Mene samo zabrinjava to što u 2016. ljudi i dalje nemaju razvijenu svest o realnom odnosu uloženog i dobijenog pa nastavljaju da tu dilemu refleksno rešavaju upotrebom piratskog softvera. 2016. je godina. Izbor softvera je veći nego ikada. Ne budite lenji već procenite realno da li je nešto zaista vredno vašeg novca. Nemojte da se zalećete i kupujete softver samo zato što ima nalepnicu sa debelom cenom. Veća cena ne znači uvek i veću relativnu upotrebnu vrednost softvera.
Neutrino je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (27.11.2016), igor7 (23.11.2016), Wolverine (24.11.2016), ZoNi (21.11.2016)