Prikaz jedne poruke
Stara 18.10.2010, 18:04   #7
bewrek
Novi član
 
Član od: 18.10.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje - Ako promene cene IPTV usluga da li se te cene odnose i na korisnike koji koriste promociju ovu promociju Click 4 i IPTV džabe jedna godna ili ti korisnici posle prve godine IPTV plaćaju 825 din + PDV ?
Budi siguran da ce promena cene na gore uticati i na nas pod ugovorom. Da se radi o smanjenju cene onda ne bi uticalo
Kako sam ja razumeo, prva godina ti jeste free (1 din), dok sledecu placas po redovnoj ceni (koja god to cena bila tada). A siguran sam da ce doci do poskupljenja IP televizije.

Citam 20-tak strana unazad i gledam razna iskustva, pa evo mog slucaja:
Imao sam Click 2, sve radilo super. Nikada nisam obracao paznju na SNR margine, atenuaciju i sl, jednostavno nije bilo potrebe, radilo ok. Resim da uzmem promo Click4+IPTV. Uradim to online zahtevom, neki dan prosle nedelje, predvece. Vec sutradan, vidim da mi je pusten "bolji" net. Pisem sa posla pa ne znam napamet, al evo odprilike:
Rate kbps: oko 10000/1000 (sto je valjda ok, s obzirom na iptv+net)
SNR: oko 13/20 (izgleda mi je ovo problem)
atenuacija je u normalnim granicama.
Tacan problem je da na speedtest.net max pokazuje oko 1.8mbs dl, dok je upload ok (0.35-0.4mbs)
I redovan download ne prelazi 200kbs, tek ponekad peakuje na 450kbs pa odmah spusti na tih bednih 180-200kbs.
Dok sa click 2 sam imao solidnih 2.0-2.1mbs.
IPTV uredjaj mi jos nije stigao, taman da pitam koliko se na to ceka? (zahtev podnet u cetvrtak prosle nedelje).
Mail sa primedbom sam poslao, ja cu jos da se popnem na tavan i pretresem kablove posto, iskreno, nije najbolja situacija. Ako ni to ne resi problem, odoh da zapalim poslovnicu
bewrek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke