Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2010, 15:47   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Privatni monopol: briga ga za kvalitet u takvoj situaciji, bitan profit, da li ti možeš to da priuštiš ili ne po ceni koju oni kažu njih ne interesuje, ako ne mora da ulaže neće, odluke u kompaniji donosi onaj mo ima većinu deonica i samim tim glasačko pravo. Ko ima 51% kompanije oon donosi sve odluke. Nećeš ti kao neko ko nema vlasništva tamo ili ima 0.0000001 % u deonicama.

Državni monopol: vlasnik država koja nema stalnog titulara (menjaju se partije na vlasti pa samim tim i trenutni titular), hoću da budem opet titular, bira me narod, moram da brinem da zadovoljim bar minimum raspoloživosti sistema po povoljnoj ceni, ako to ne odradim pa, pa, drugi titular sledećih izbora koji to obezbeđuje. Veća sbaga mog glasa ko birača nego ko deoničara sa gornjim procentom.

Naravoučenije: lakše sa onim drugim monopolom, pritisnu se politički da odrade posao po ceni koja nama odgovara, ako neće mi drugog titulara koji je spreman da to odradi, bitno shvatiti da smo mi ti koji vrše pritisak na trenutnog titulara.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
wladimir98se (20.10.2010)