Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2010, 19:15   #11
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@ gamer82:

Politički pritisak mi nismo imali zbog toga do sada. Niti je to bilo nešto na našem tapetu jer se ovde prodaje priča da nema alternative i da oni dole baš zbog nema alternative nemaju uticaja na one gore jer to tako treba. Nismo naučili lekciju. Sedimo svi, jedan.

Iskustvo iz recimo Hrvatske. Prodat telekom tamo. Preuzeo DT. Situacija bila slična današnjoj kod nas. Prema profitu godišnje trebalo bi 20 godina da vrate ulaganje. Njjima je prihvatljivo do 10, rešenje, podigli cene. Nigde u zakonu ili ustavu ne piše da je tebi garantovano da imaš telefon ili net. Želiš li, cena je ova. Rezultat, cene kod njih dignute, niko ništa nije mogao. Kod nas, svi kukaju iz Telekoma kako je kod nas niska cena prema Nemačkoj, dakle, znaš koja će biti cena.

Kakva konkurencija je tu u igri koju ti pominješ? Mislim, Orion nije nikakva konkurencija danas. Niti će biti skoro. Koliko ima žalbi na njijh i kako brzo idu, ima mi da se načekamo da oni budu iole nešto. Telenor? Nema ni jednog koroisnika niti će skoro. Dakle, ko je tu danas konkurent? Sami sebi? Kome će da pređe korisnik? Kako je to konkurencija, zato što smo mi to rekli pa eto, imamo izbor? Mislim, evo, ja kažem, Beograd ima metro. Čik neko da lepo mesto autobusom ode negde metroom. Da bi otišao negde treba da POSTOJI metro. DA POSTOJI. Kod nas ne postoji. Kad ne postoji NEMA KONKURENCIJE I NEMA IZBORA.

1400 din za 4 Mbit vezu normalno? Gde? Na SBB ima, ima i onaj paket koji je sada na promociji, ali promocija nije zvanična cena, to je cena na popustu. Zvanično, za 1400 din dobijaš 1 Mbit. 4 Mbit je skoro 3000 din. To je vrlo skupo računato recimo prema Rumuniji, Bugarskoj ili evropskim zemljama. Uostalom, danas za 1400 din SBB na isti ugovor od 12 meseci daje 4Mbit. Što Telekom nema regularnu cenu sa regularnom brzinom od 4Mbit za te pare, kad konkurencija, a to je SBB ima tu cenu, i pomenutu brzinu regularno? Pa konkurencija je tu, zar ne? Nešto nije uredu u tvojoj analizi, iskreno.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke