Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2007, 23:40   #3
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumasi

Saradnik br2: Pa šta mu to dođe? Neki super sonični stub na lasere? Ili možda neki novi Atari kompjuter?
Ja: Mogu da vam pričam sve šta će biti, nego, mogu li da sednem prvo?
Saradnik br2: Ma sedi bre (i namignu svom kolegi)! A šta kažeš, kakav će commodore da bude tada? Jel će da razbiju tržište? Jel će da razbiju Spectrum? Kakvi će kompjuteri da budu u poređenju sa ovim sada debeljkom ovde?
Ja: Commodore će na žalost da pukne. Pre svega zbog loše politike koju je vodio. Vidite, izaći će jedan računar po imenu Amiga, koji ce stvarno da uzburka tržište i to posebno evropsko tržište. I onda će lošom reklamom, činjenicom da je svaki od direktora u Commodore-u imao svoj privatni helikopter (što sam čuo od nekog lika, nije provereno) dovesti do kolapsa kompanije i prodavanje njenih licenci drugima... nije bitno... Commodore puca negde 1994. god. A kakve će mašine da budu tada? Pa evo, ovaj commodore (imam ga i ja kući još uvek zbog nostalgije) je u poređenju sa mojim, novo kupljenim core 2 duo procesorom, jedno 50000 puta sporiji.
Saradnik br2:[/B] Hehehe... za Amigu i mi znamo, pisali smo o njoj već u više navrata, nego... kolika je to brzina procesora, reci tačno? I koliko će kilobajta rama da ima ta tvoja mašina iz budućnosti?
Ja: Pa biće to u stvari dva procesora na 1,8 gigaherca, sa 1GB Rama, a to mu dođe mnogo više od milion kilobajta rama. Planirao sam da dokupim još 1 GB.
Saradnik br1: Heh... dobro ti je ovo... Ali kako će da se zove taj kompjuter? Da nije možda Spectrum?
Ja: Nažalost, Spectrum je izumreo još u doba 8-bitnih računara. Oduvaće Commodore sa genijalnom Amigom, i Spektrum i Amstrad i Atari, mada će Atari da ima kompjutere koji će da služe muzičkoj produkciji jos du...
Saradnik br2: Pa kako će da se zove taj ultra sonični kompjuter? Šta će on da radi? Jel' pere veš umesto vas? Jel' ti ide po pljeskavisu? Jel' vi uopšte jedete tada pljeskavice ili se hranite nekim polutečnostima ili tako nešto? Heh...
Ja: Pa vidi. Nije ti buducnost kao što je Artur Klark zamišljao. Nije se tu puno industrija razvila. Ne letimo mi za vikend na Mars. U principu, sve ti je, manje-više isto, sem što su se kompjuteri razvili...
Saradnik br2: Pa ako se toliko brzina basica ili cak masinca razvila, što se ne bi razvile i mašine. Pa zar je toliko komplikovano napraviti robota? I moj ćale, koji je inžinjer, bi bez frke uspeo elemente nekog robota da sklopi, ukoliko bi kompjuter mogao da bude kao čovek i da ga kontroliše...
Saradnik br1: Nego (gleda u saradnika2)... treba da idemo polako... (okreće se prema meni) momak, stvarno je dobro o ovome sto pričas... ali ajde da se vidimo u ponedeljak, pa da lepo prodiskutujemo o tome, pošto sada žurimo, a bice tada i sekretarica kojoj mozes da se obrat...

(ulazi saradnik br3)

Poslednja ispravka: [Imzadi] (23.1.2007 u 20:31) Razlog: Odvajanje tekstova bojom od ostalih postova
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke