Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2009, 13:43   #22
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Evo i ja da nesto kazem vezano za ovu temu. Sinoc sam, posto sam ljubitelj Terminatora, kao i dobrih bioskopa odlucio da posetim dosta reklamirani Kolosej. Rezervisem kartu telefonom ujutru (trazim sredinu-ne bi li dobio najbolja mesta) i predvece pravac bioskop. Lep trzni centar, jos lepsi bioskop (spolja). Podignem karte, kupim kokice i pozurim da udjem u salu malo ranije (uvek sam voleo da gledam trejlere koji idu pre filma). Sala je Xpand 3D (ona veca u kojoj ne dobijate naocare). Sedista velika, sa kadicama, dovoljno prostora za noge, nagib izmedju redova bi mogao da bude malo veci (najveci je u Ster-sinema u Delta Sity-ju), veliko zakrivljeno platno, dosta publike... znaci sve predispozicije za extra dozivljaj. Al sto bi rekao nas narod: "Spolja gladac a iznutra jadac."
Razocaranje 1: Slika je nekako bledunjava, kao isprana bez jakih boja. Na levoj ivici platna postoji vertikalna linija celom visinom iz koje izbija bela svetlost (kao da dimenzije trake i projektora ne odgovaraju jedna drugoj-ne znam kako ovo drugacije da objasnim) i koja toliko 'bode' oci da vam celo vreme odvlaci paznju sa filma. Desna strana platna je izreckana kao kad iz casopisa iscepite stranicu pa ona ostane onako iscepkana neravnomerno sa jedne strane. Nisam mogao da verujem! 3D ultra-sega-mega bioskop, ali sutra malo!
Razocaranje 2: Zvuk. Iako prisutan, surround efekat je po mom misljenu mogao biti mnogo bolje odradjen. Zvuk jeste jak i prisutan (narucito niske frekfencije koje cine da stolice podrhtavaju), ali imam osecaj da zvuk uopste ne kruzi oko sale (kao da su max. pojacali jacinu zvuka na ustrb kvaliteta i surround efekta - tipican primer je Tackwood u kome kad se rasteluje tonska glava (iliti red light), sto se desava na svakom projektoru posle odredjenog vremena umesto da zovnu coveka da im to namesti oni pojacaju jacinu zvuka da se to ne bi primecivalo. Ma vazno je samo da roka i trese, sta zna Srbin sta je to surround.

Utsak: Kolosej izbegavati dok ne prebole ove decije bolesti (ako upste prebole).
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke