Prikaz jedne poruke
Stara 14.11.2010, 0:49   #102
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

@dekip
Ne znam gde si ti druže video vađenje iz konteksta koje pominješ, ali u svakom slučaju nije istina da HTC "gazi" Microsoft, na bilo kom polju. U stvari reći da je pomenuto gaženje "na polju mobilnog interneta" je još veća nebuloza nego reći uopšteno "na smartphone polju", HTC nema apsolutno ništa sa mobilnim internetom osim što ga njegovi telefoni koriste.

Problema sa tekstom ima puno, i to nisu jedine "kontradiktornosti" kako ih ti nazivaš (kontradiktornost bi bila da autor opovrgava samog sebe). Na primer izjava "Microsoft nije bio naročito transparentan po pitanju svog API-ja" je veoma diskutabilna u najmanju ruku, da ne kažem nešto ružnije. Microsoftu su trebali 3rd party programeri koji će da proslave Windows, i zadnja stvar koju bi uradili je da zatvore API.

Ima problema i sa tekstom nastanku DOS-a i Microsoftovom "rise to power", odnosno ima mnogo toga što nije rečeno, verovatno iz namere da se MS prikaže u što lošijem svetlu. IBM je bio zla kompanija tog vremena koja je htela da ceo svet koristi samo IBM računare i PC-DOS, u čemu ih je zaustavila antitrust presuda američkog suda. Microsoft je bio taj koji se protivno IBM-u zalagao za otvoreni model x86, naravno zbog svojih ciljeva (MS-DOS i Windows su radili na bukvalno svemu što je bilo x86 kompatibilno). Time je hteo ili ne hteo doveo do računarske revolucije i cvetanja x86 kompatibilaca, čija je posledica to da mi sad svi imamo jeftine računare sa jeftinim OS-om. Da se je pitao IBM ili Digital računare bi i danas imali samo univerziteti i kompanije, a po kućama bi bili skupi i nedovoljno jaki "kućni računari".
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boris B. na korisnoj poruci:
Dekip (14.11.2010)