Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2011, 9:36   #11
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 8/2011 "Godinu dana fore"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
Qzmanović je zaboravio da mi živimo u takvom sistemu da neko mora da nas kontroliše da ne bi uništavali sami sebe..bio to neki diktator poput Tita ili Cara Dušana ili kao što je danas najrealnije EU...
Sa moje tačke gledišta mnogo grešiš. A razlog nije politički ili ideološki već čisto biološki. Naravno, mislim na evoluciju.

Evolucija se, kako svi to znamo, zasniva na preživljavanju jedinki koje su najprilagođenije sredini u kojoj živi i najkorisnije za zajednicu. Autodestruktivne osobe nisu prilagođene sredini a i njihova korisnost, kada i posotoji mora da se meri prema njihovom opterećivanju društva. Upravo sprečavanjem takvih jedinki da isčiste same sebe mi guramo klipove u točkove sopstvenog razvoja.

Pogledajte sami. Priroda nema suviše milosti a funkcioniše već par milijardi godina. Deluje kao efikasan sistem zar ne?

A što se tiče kolumne koju je napisao Miodrag Kuzmanović, mogu samo da kažem da shvatam njegovo oduševljenje. Svako od nas nađe nekog sa kim se slaže i želi da proširi tu poruku. Ali taj neko bi te iste ideje trebao da stavi na probu u svojoj bližoj okolini, i tek posle takve rasprave da prezentira široj publici. Ova kolumna mi ne deluje tako, već kao očajnički vapaj da se neko složi sa njegovim pogledima kako bi se autor osećao bolje. Naravno, ovo je moj subjektivan doživljaj.
Carnex je offline