Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2013, 20:11   #1
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Mikroprogrami

Student koji pokušava da se vrati na ispravan put - seeking refuge. (Fakultet - ETF u Podgorici)

Nisam baš prisustvovao predavanjima u drugom dijelu semestra, pa mi se to polako obija o glavu. No, situacija i nije baš toliko strašna... snalazim se polako i oko matematike i oko osnova elektrotehnike, pa i fizike. Podaci su uglavnom dostupni online (PatrickMIT, khanacademy.. itd) pod logičnim imenima, a i štivo uglavnom bude potpuno isto kao i ono koje mi radimo.

Gdje je najveći problem? Osnovi računarstva 1. Konkretno gdje? Pa.. Čitav drugi dio. No, mislim da ću se snaći i oko organizacije i "dizajniranja" dekodera, multiplexora, sabirača, memorije itd... Prava muka leži u mikroprogramima. Ide zadatak tipa:
Citat:
Napisati mikroprogram u simboličkom i mnemoničkom
obliku, kojim se realizuje sledeća operacija: ako je broj koji se
nalazi u registru R2 paran izračunati broj nula binarne reči koja je
smeštena u registru R2, a ako je broj koji se nalazi u registru R2
neparan izračunati broj jedinica binarne reči koja je smeštena u
registru R2. Dobijeni rezultat smestiti u registar R3. Početna
mikroinstrukcija je na lokaciji 25.
Sa rješenjem:


Špansko selo. Skripta mi otkriva tek djeliće o čemu se radi, izgleda da nisam dovoljno pametan da učim samo iz njih. Tako da, ima li nekog sa ostalih ET fakulteta iz regiona da me udostoji nekim pdf-om, nekom prezentacijom ili nečim trećim..?

P.S. Video klipovi ljudi koji rade ovo postupno su najdragocjeniji, ali ja za sada nisam imao sreće da nađem nekog da se bavi ovakvim/sličnim zadacima.

P.P.S. Majko sveta, koji roman. Hvala na čitanju.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke