Prikaz jedne poruke
Stara 21.11.2013, 23:32   #42
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Poenta koju je Slađan hteo da istakne je ta da je besmisleno toliko nužno hrliti ka najnovijim verzijama aplikacija za puštanje muziku, samo zato što su, eto, novije. Samim tim nije strašno ni staviti nešto stariju verziju Winampa.
http://www.youtube.com/watch?v=x7_KFazcb3w

Niko ne prica o nuznosti. Nije nuzno ni imati facebook profil, ni računar, ni gaće, pa je eto... lijepo imati.
Šalu na stranu, nalazimo se na forumu Sveta KOMPJUTERA, pa računam da je user-base ovdje malo više od casual. Isprobavanje novih softvera, OCD-ing zbog sitnih detalja itd. Niko ne kaže da je Winamp neupotrebljiv, ali, po meni, nema smisla koristiti stariju verziju nekog programa zato što je taj program prestao da te poštuje. Instaliraj drugi program koji daje isto (I više! Niko ne može da mi kaže da je foobar2k gori od Winampa.) i voila. Ali kažem, to je za mene. Kome Winamp 2.xx radi posao, neka koristi Winamp 2.xx.
Citat:
Jednostavno muzički formati se ne razvijaju tom brzinom da bi bilo strašno ukoliko vam plejer nije updateovan neko vreme. I u tom smislu, nije baš najsrećnija analogija sa browserima iz razloga što se web mnogo brže razvija i što se tiče porrške za nove jezike na webu (HTML5, CSS3 i ostalo) i što se tiče optimizacije brzine učitavanja strana (jer su sajtovi sve "šareniji" i "teži").
Daleko od toga da je dobra analogija, ali je pomenuto pa reko' samo da napomenem da je, što se tiče softvera koji izlazi na internet (browseri, flash, java, torrent klijenti itd, pa i samih OS-ova), opet samo moje skromno mišljenje, najpametnije koristiti najnovije verzije.
Citat:
Šta kome leži od plejera je druga priča. Kad smo se već dohvatili browsera, nikog ne treba osuđivati ako koristi Chrome, a ne Firefox ili obrnuto.
Daleko od toga, slažem se. Ja koristim FF isključivo zbog licence i about:config-a, iako priznajem da mi se čini da je Chrome malo poletniji.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Premda ga ne koristim vec duze vremena (nemam pojma iz kog razloga iskren da budem jer su pre-bloat verzije radile savrseno) ne mogu a da ne primetim da su po funkcionalnosti matorije verzije winampa iz 2005-6 sasvim ravnopravne sa sada popularnim pprogramima AIMP i Foobar.
Zavisi šta podrazumijevaš pod "funkcionalnost". Foobar je tu daleko najprilagodljiviji (Ne znam bolji prevod za "customizable".) i može sve što i Winamp, pa i više. A može i da bude toliko minimalan da ga RAM i CPU ne osjete (Kakav je npr. kod mene, potpuno ogoljen, jer i nisam neki audiofil.)
Citat:
Volim da je sto jednostavnije. Zato uglavnom i koristim XMPlay.
Probaj foobar2k ako voliš minimalizam. (Ne plaća me niko, majke mi. )
Citat:
A sto se flash playera tice: long term support je tek u junu prestao za 10.x verziju. To sto ona ne ide preko automatskih apdejta je druga stvar, podrska je postojala sve vreme i izlazile su nove verzije i performanse su drasticno bolje nego sa 11.x verzijama na nesto starijem hardveru. Poznavaoci flasha trebalo da se informisu prvo pa onda da pisu
Ako je to tako, a vjerovatno jeste, moje izvinjenje, nisam znao da je 10.x bio updateovan.
Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Naravno i Win XP je npr. na kraju životnog ciklusa, pa ga i dalje koristi ogroman broj korisnika širom sveta. Meni je čak i WMP pristojan, a u krajnjoj liniji ne bi se Winamp gasio da je baš toliko popularan
Jeste, i Yugo vozi ogroman broj ljudi, ne znači da nema bolje. Nekoga jednostavno ne interesuje da se drnda sa novim operativnim sistemima, ali opet, mislio sam da smo na sK.
A reći da je WMP pristojan je takav grijeh da to neću ni prokomentarisati! Šalu na stranu, daj Brajane, đe ti je elitizam i snobizam, kakav crni WMP?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke