Prikaz jedne poruke
Stara 22.11.2013, 1:00   #54
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Pa posto kazes da bedna ruska kopija ima sve sto i Winamp plus neke dodatne opcije, a da ja nastavim da koristim original to si u pravu. Zato ljudi i pisu peticiju i ne mire se "smrcu Winampa". Winamp se predugo ne razvija i to stoji, od verzije 5.00 pa do najnovije, malo toga se promenilo. Zato ljudi i zele source code ili da neko nastavi da razvija nekad najpopularniji plejer.


Postoji i nesto sto je tradicija. Mozda i jeste AIMP bolji, jer ima vise opcija i jer se aktivno razvija, ali ipak mu je Winamp zesci uzor i prilicno ga (uspesno) AIMP kopira. Steta je sto se Winamp vise ne razvija, ali to je i dalje odlican plejer, dovoljno je videti broj peticija za samo par sati. Da je tako nepopularan ne bi ga najveci casopisi (cak i domaci Mikro) godinama ubacivao na DVD kao standardni program ,koji svaka konfiguracija treba da ima. Isto tako i dan danas ga i hrvatski casopisi ubacuju kao standard (cudi me da nisu ubacili AIMP).


Meni je cudno da sam jedino na ovom forumu video da je osuto "kamenje" po plejeru ,koji je i jedan od najpoznatijih programa i sinonima za Windows. Mozda neko trazi nesto vise (vise lista, rip audio stanica), ali meni to nije trebalo, dovoljno mi je da slusam radio i da mogu da baratam sa par hiljada fajlova veoma brzo cak i na smesnom netbooku. Nadam se da ce neko preuzeti zaista Winamp i nastaviti dalje razvoj, pa sam simbolicno popunio peticiju.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke