Prikaz jedne poruke
Stara 22.11.2013, 9:14   #59
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

@Sladjan85: Foobar2k mozes da podesis kako ti pase i to mu je glavna prednost u odnosu na konkurenciju. GUI moze biti bas minimalisticki ili "opsirniji" kao ovaj na slici - dok sam ga koristio gledao sam da lici na winamp i aimp sto vise jer smatram da je takav raspored elemenata interfejsa najbolji za obican audio player (ne za audio "organajzer" ili multimedia platformu). Meni jednostavno nije nesto prirastao srcu iako nemam neke zamerke osim sto je GUI pomalo siromasan. I pored svog sminkanja ostane mi utisak da slusam muziku iz windows explorera.
AIMP jeste kopija Winampa u velikoj meri ali je kod programa originalan. Treba da vidis program za kompresiju fajlova Haozip i uporedis ga sa Winrar da bi stekao predstavu o tome sta je kopiranje ali je i pored toga Haozip trenutno ubedljivo najbolji besplatni program za kompresiju . Ne moze da pakuje u rar format jer je ta funkcija patentirana i licencirana. Isto je i sa AIMP-om. Nisu Rusi tu pokrali nista od zatvorenog koda vec su samo preuzeli ideje za GUI i unapredili ga.

Moram da priznam da ni meni nikada nije bio potreban rad sa vise playlista iako to jeste mogucnost vise. Spakujem svoje playliste onako kako meni odgovara i ne vidim narocitu potrebu da imam vise od jedne aktivne. AIMP ima odlican quick search i search polje u glavnoj maski GUI-ja sto jeste prednost. To je sve mogao i Winamp odavno da ima da se radilo na razvoju programa koji je efektivno prestao pre 6-7 godina. Nisu to neke funkcije bez kojih se ne moze ali sigurno nije tesko to implementirati. Razlike u kvalitetu zvuka izmedju Winampa, Foobara i AIMP-a jednostavno ne postoje. Sve se svodi na mrdanje ekvilajzera gore dole i eventualno bass boost. Onaj ko cuje razlike ima umesto usiju podmornicki sonar i zvucnike od par hiljada evra.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.11.2013 u 9:46)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke