Prikaz jedne poruke
Stara 1.1.2014, 17:02   #63
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: google = skynet !?

Da ali opet, tesko da se to moze nazvati pravom inteligencijom.

Prelistao sam malo temu, ima zanimljivih postova ali se generalno slazem sa stvarima koje je SirDuck pisao. Imao sam bas VI prosli semestar, uglavnom smo i dalje daleko od necega sto se moze nazvati pravom inteligencijom u masinama. Mada sve zavisi od toga kako definisete samu "inteligenciju" s obzirom da postoji dosta definicija iste.

Uglavnom, bilo da je u pitanju racunar koji matira ljude u sahu, resava sudoku ili program koji vam daje human-like odgovore sve su to gomila bezlicnog, glupog hardvera kome je covek podario "pamet" u vidu instrukcija koje slepo prate.

No da se ne baziramo na cinjenicama i prepustimo se fantaziji, meni se licno svidelo kako su masine predstavljenje u Matrix trilogiji.

Ko nije gledao, nek baci pogled i na animirani prequel Animatrix. U sustini kada napravite robota i isporgramirate ga da radi nesto ako taj robot pukne i povredi nekoga, nije kriv robot nego njegov tvorac.

ALI... ako napravite robota sa "pravom" vestackom inteligencijom i mogucnoscu da se samonadogradjuje i taj robot SAM ODLUCI da povredi nekog, onda ko je kriv?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke