Prikaz jedne poruke
Stara 3.1.2014, 18:12   #74
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Nismo u stanju da napravimo ni full OCR program koji ce prepoznati svaciji rukopis, a mi govorimo o nekakvoj simulaciji mozga sisara.
Ni ja ni ti ne možemo da pročitamo svačiji rukopis pa nikom ništa. Ne znači to ništa. Štaviše, samo je potrebno napraviti ogromnu bazu podataka iz koje će kompjuter da čita 99% rukopisa i već će čitati bolje i od mene i od tebe. Neelegantno rješenje, ali rješenje.
Citat:
Ok, napravice oni sve nervne celije, veze izmedju njih itd, ali taj "mozak" ce samo simulirati vec postojeci, nece sam raditi.
Ali to je sve što je i potrebno. Sad ulazimo u filozofiju i semantiku. Šta znači "sam radi"? Ako on simulira već postojeći mozak i ima sve funkcije kao taj mozak, znači da je mašina samosvjesna i da smo dostigli tehnološki singularitet, što je bila poenta. Dodaj na to da pored simuliranja prosječnog ljudskog mozga taj kompjuter ima na raspolaganju računanje brzine digitrona, korišćenje baza podataka koje su sigurnije i tačnije samo od pamćenja, itd. its., odmah imamo inteligenciju veću od ljudske.

Što naravno ne znači da će nas ta mašina odmah pobiti, niti da ćemo to dostići u sljedećih 100 godina. Ja se nadam da hoćemo, ali sumnjam.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke