Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2007, 17:23   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Upravo sam zavrsio igru, pa da prozborim koju o istoj.
Igra je klasicna Syberiolika P&C avantura. Syberia u pokusaju. Ne samo da je glavni lik devojka, nego se cak i slicno zovu . Iako zaostaje za syberiom u svakom pogledu, daleko od toga da je igra losa.
Grafika je fina za oko i nenapadna. Malko izgleda kao izlizana, ali to je mozda do mog monitora. Neke lokacije su bas odlicno odradjene, recimo deo u Tunguskoj. Likovi su manje vise dobro animirani, ali nema trcanja(komican deo u vecini igara). Animacije medju nivoima su odlicne.
Zvukovi u igri su dobri kao i muzika(koje skoro da i nema). Ali je zato voice acting katastrofa. Glasovi su pozajmili glumaci F kategorije, a i sam tehnicki deo je odradjen boze sacuvaj. Ponekad je stvarno smesno slusati kako pricaju.
Inventar je dosta dobro odradjen, pregledan i lako pristupacan. Mogu se kombinovati itemi i nema nepotrebnih stvari. Dnevnik je mogao biti i bolji.
Prica ja prilicno dobra. Mada je prepuna klisea i izlizanih fazona(ko je rekao sekta, zli naucnik i vanzemaljci) i prilicno predvidljiva. Ali i zanimljva, tacno toliko da se nastavi sa igranjem.
Zagonetke su inventarske a ima i logicnih. Prilicno su zdravorazumske i logicne. Dok inventarske ponekad zahtevaju da se malo i zamislis, logicke zagonetke su smesne koliko su lake.
Sve u svemu igraj je dobra i zasluzuje preporuku. Iako je u pocetku smesno laka, kasnije se stvari komplikuju. Da ne bi bilo pixel huntinga, postoji opcija scene search kaja otkriva sve hot spotove na ekranu. Po meni, ovo je dobra stvar. U nekim delovima, paralelno se vode oba glavna junaka, kako na istim tako i na razlicitim lokacijam. Definitivno dobra stvar, daje neki privid nelinearnosti. Iako je igra skroz linearna, ali bar nema action trriger sistem(prezirem ovakve igre). Steta sto je igra "ozbiljnog" karaktera i nema humoristickih opaski. Ali glavna junakinja zna da provali nekoliko morbidnio-crno-humornih recenica(cisto da se zabrines za ljude koji su pravili igru).I na kraju su autori odradili prilicno smesan credits A tu su i radijatori
Ja sam igru zavrsio za 22 sata neprekidnog igranja, ali ja sam budala. Cenim da se moze lagano odigrati za nedelju dana. Igra nema replay value.
Igra nije biser zanra, ali svakako je treba odigrati - preporuka.

Nastavak izlazi 2008, bar su tako rekli autori.

Poslednja ispravka: Shlaymara (16.2.2007 u 17:41) Razlog: Kucam sporije nego sto mislim :P
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke