Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2022, 21:27   #1216
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Od grafickih u poslednjih 12 god: gainward nv 9600 gt, asus radeon 5770, asus hd 6850, asus nv 750ti, gigabyte nv gtx960, xfx amd rx580. Dakle nisam fanboy i ovo su sve karte koje su kod mene provele bar godinu, najcesce i do 3 god. Jeste amd za nijansu pipaviji bio sto se tice drajvera. Ne mogu da potvrdim kako se svaka verzija drajvera ponasa kod amd-a jer ne instaliram nove ako nemam potrebe, znam da mi je njihov glupavi OSD bio nestabilan pa sam ga gasio od kako sam na rx580 a ako mi zatrebaju podaci koristim riva tuner i hwinfo. Očigledno da mnogiljudi imaju probleme, a nekad se nekome baš poklopi da bude j...an za sve pare.

Ali mišljenja sam da nikako ne treba smatrati nvidia-u bezbednom opcijom, jer jednostavno nije. Niti nekog proizvođača. Najgora karta što se tiče temperature mi je bila asus 5770 direct cu, koja je rutinski 2 godine radila na 95 C, čak i sa lapovanjem kulera jer ne he asus iskulirao jer kartica radi, tako da reklamacija ništa. Svaki proizvod(i primerak) za sebe, jednostavno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke