Prikaz jedne poruke
Stara 16.5.2007, 15:16   #11
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Problem je specifican, nije u potpunosti za ovu sobu ali da ne bih otvarao novu temu evo o cemu se radi.

Imam dva opticka uredjaja, na IDE grani, jedinoj koju ploca ima, primary je Pioneer DVD-RW 111D a secondary je Teac CD-RW 552. E sad problem se javlja pri rezanju dvd-a na Pioneeru naravno. Svaki put kada krenem da rezem dvd par sekundi posle pocetka procesa mi se komp ugasi, i posle toga ne mogu odmah da ga upalim, moram malo da vadim kablove dok "ne dobije ponovo struju" i tako u krug. Da napomenem da i monitor gubi napon, i da sam produzne menjao. E sad, znam sta mislite, napajanje, ali nije, evo kako znam: ovo mi se desavalo i na staroj konfi sa drugacijim hardware-om, doduse redje a sada uvek, i ne desava mi se samo kada koristim "Cheetah DVD Burner". Pored toga sam probao jedno 7-8 programa, s tim sto sam Nero probao u cetiri verzije, dve verzije serije 6 i dve serije 7, sve stabilne ali kod mene ocigledno ne. Sistem sam ponovo uninstalirao samo zbog ovoga i nista. Koristio bih ja Cheetah, ali istekao mi je trial vec na 3 verziji po redu i jedina free verzija koju sam nasao prijavljuje runtime error.

Znaci da ponovim, kada krene samo se ugasi, cap i posle moram malo da "dzaram" da bih uplaio masinu i opet nanovo osim u Cheetah DVD Burneru.

Da nije do nekih podesavanja vezanih za optiku, svi saveti su dobrodosli jer ja vise ne znam sta da radim. Uzeo sam DVD-RW a imam garanciju na hardware pa dajte predloge da probam.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke