Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2017, 16:58   #15
DespotSD
Novi član
 
Član od: 14.12.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gašenje monitora u igrama (No signal detected)

Još uvek nisam rešio ništa.

Instalirao sam Windows 10 i desetak dana je sve bilo kako treba i onda je opet počelo gubljenje signala u igrama.

Spustio sam clock grafičke za 50 MHz i od tada se nije desilo da je signal nestao za stalno. Desilo se dva puta da se izgubi ali se gotovo odmah vrati, i to jednom dok sam gledao nešto na youtube-u, a drugi put u igri (Gwent).

Jednom prilikom, čini mi se baš prilikom gubljenja signala, dogodilo se da se u MSI Afterbuner-u isključila Auto opcija za kontrolu ventilatora, pa su ostali da konstantno vrte na nekih 55% brzine, što je za posledicu imalo to da se temperatura popela na 78°C. A juče dok sam bio u internet pretraživaču GPU clock i Memory clock su se naprasno prikovale na maksimalne vrednosti uz GPU usage 0%. Kad sam izašao na desktop vrednosti su ostale iste i čujem da se ventilatori zahuktavaju. Usledio je restart nakon čega je sve bilo OK.

Drugar koji ima GTX 960 je otpao kao opcija za testiranje. Drugi ortak ima HD 7770, ali ima napajanje MS Ind KX-500 ATX pa ne bih da na to kačimo grafičku, pogotovo onu koja sama po sebi nije pouzdana.

Moj utisak nakon svega je da je grafička 90% ta koja pravi problem. Jedino bih mogao da probam njegovu pa da budem 100% siguran.
DespotSD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke