Prikaz jedne poruke
Stara 10.1.2006, 18:34   #1
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Unhappy Problem sa izlaznim naponom Mustek-a

Interesuje me da li još neko ko ima Mustek UPS ima sledeći problem.

UPS je Mustek 800VA USB i problem je u tome što nisam siguran da li je ovo što se dešava kad radi normalno. (mada po meni ne bi trebalo da bude ni u kom slučaju al opet,...).

Naime, UPS radi dobro kada je priključen na spoljašnji napon ali me je zujanje u napajanju kada struja nestane navelo da proverim izlazni napon iz UPS-a. Na moje zaprepašćenje na izlazu sam izmerio 190V . Softver koji je zadužen za rad sa UPS-om prijavljuje oko 220V na izlazu (mada znam da Mustek nikada nije dobro ovo radio sa kombinacijom softver-hardver i da im je softver uglavnom loš).

UPS je star tek negde oko pola godine i još uvek je pod garancijom ali nije mi to toliko važno koliko mogućnost da ovakav rad može da uništi napajanje. Deo koji reguliše napon kada dođe do nedozvoljenih vrednosti (AVC ili tako nešto) radi odlično jer se naponi dobro postavljaju na naponske nivoe oko 220V tada.

Razmišljao sam o tome i da je baterija "malko" na izdisaju ali zar posle pola godine. Pravilno je formirana i u suštini veoma malo uključivana.

Meni je UPS veoma važan jer se nalazim na jedno 500 metara od termoelektrane i normalan napon mi je negde oko 240 V!

Samo nemoj da se ova tema pretvori u "Mustek je s***e", "Nisi trebao da ga kupuješ" jer sam i ja potpuno svestan da postoje bolji UPS-evi ali isto tako i mnogo skuplji. Nadao sam se da će Mustek bar da radi osnovne funkcije i da bar taj deo može da isprati do kraja.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke