Prikaz jedne poruke
Stara 18.12.2010, 17:24   #202
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
joximovic kaže: Pregled poruke
Хммм...
1. Програм је крш? Кажи једну нашу телевизију која има бољи програм од РТС-а? Немој само неко да помене нешто типа "боља је Прва" или нешто слично, јер те телевизије на типа Прве, Авале, итд нису исти "калибар" телевизије као што је РТС. РТС, колико год критикован био, има најбољи информативни програм, што и треба да буде главна карактеристика једне озбиљне државне телевизије. Не можеш ти да оцењујеш доброту неке телевизије само према томе колико она добре филмове пушта, колико добре музичке спотове, сер.ије, итд.
Још једном да се оградим, информативни програм РТС-а није сјајан, има испада као ова 2 што је Кузмановић поменуо, поред њих још тону сигурно, али је ипак најбољи од свих наших телевизија.

"Рециклажа старих сер.ија" (пишем сер.ија, јер без тачке ми удара цензуру због коријена ријечи "сер.и" I assume)... ако мене питаш, боље и да гледам те старе сер.ије, које иако гледане по стоти пут могу опет да ме насмеју, него да гледам новокомпонована ђубра типа Сељака, Наше мале клинике или не дао бог новокомпонованих хрватских сер.ија које Б92 форсира. Овде није проблем само у РТС-у који репризира то, него и у нашој култури/кинематографији која је неспособна да направи нову квалитетну сер.ију.
Остале емисије вредне помена на РТС-у.... хмм.. Станковићева Квадратура круга, Мемедовићево Сасвим природно, Жикина шареница (не гледам је, али емисија одише неким српским вредностима, посећивању разних региона Србије, упознавања обичаја, итд), Лига Шампиона, итд, итд, све су ово квалитетне емисије, вредне помена.

2. Погрешно схваташ неке ствари. Претплата није ту да је плаћаш да би ти телевизија обезбеђивала најквалитетнији могући програм на свету (наравно да претплата постоји великим дијелом и због тога, али само хоћу да кажем да јој то није једини циљ). Претплату мораш да схватиш као обавезу према својој држави у којој живиш, као било који други порез, као ПДВ. Ево ти примјер још један.. услуге мобилних оператера у Србији су углавном биједне, али ти и даље плаћаш 10% пореза на коришћење мобилног. Уосталом, нисмо ми у Србији измисли ту претплату, то одавно постоји у већини земаља свијета, и свуда се сматра више као државни порез, него као нешто десето.

3. Знаш ли зашто још постоје рекламе? Зато што плаћаш претплату "само" 500дин. А рекламе су главно финансијско средство једне телевизије. Ево, наша "браћа" Хрвати су на ХРТ-у укинули комерцијалне рекламе, али питај њих (или било кога другог из друге земље у којој њихова државна телевизија нема комерцијалне рекламе) колико они плаћају своју мјесечну претплату. Видићеш да су ти износи много већи..


Исписах wall of text, дох. За крај, ево један фин quote..... он је рекао оно што сам ја исто покушао да кажем у овом свом посту, само сам ја мало више писао/образлагао...

Pa kakve su to drzave sto samo smisljaju kako da podave narod u tim taksama i porezima. A taj "javni servis" ili kako vec sebe nazivaju treba da bude besplatan da bi se imalo priblizio poziciji kada sebe mogu da nazivaju tim imenom. Inace svaki vid poreza treba ukinuti kao npr. u Severnoj Koreji. Ali da se vratim na temu: program.... Ovo sto se prikazuje u nasoj zemlji se ne moze zvati programom.... Odavno se meni na prva 4 mesta nalaze History, Discovery, Viasat Explorer i National Geographic, na RTS nemam hrabrosti da prebacim, plasim se da ne naletim na onu Zikinu sarenicu (posle bih morao mesec dana da se lecim, da izbacim te ogavne prizore iz glave).Pa dajte ljudi sto ne puste Al Jazeera-u, bar da imam dobar informativni program. Onaj RTS 1 je ocaj, RTS 2 je dosta bolji, samo me nerviraju one verske emisije (njih treba ukinuti). O ostalim tv kanalima da ne govorim (neke od njih je grehota porediti sa tv kanalima, da mislim na ono cudo Pink).
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke