Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2017, 17:40   #22
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2017

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A zbog čega je katastrofa? Evo ti info iz prve ruke: Neke od testova smo vrteli i na B350 ploči, čisto da vidimo ima li neke bitnije razlike u performansama. I pogodi šta? Rezultati su u decimalu isti. Sasvim je svejedno na kojoj ih ploči vrtiš.
Koji pun potencijal, kad je Ryzen generalno nikakav overkloker. Svi čipovi mogu da se nategnu do otprilike iste granice, koja kod X modela uglavnom ne prelazi 3,9GHz i to uz dosta muke oko izbora memorijskih modula. OC 1200 modela je poprilično skroman, naročito sa fabričkim kulerom. A bilo kakvo ulaganje u dodatno hlađenje potpuno obesmišljava njegovu kupovinu, jer takva kombinacija košta kao i 1300X, koji je isti čip, samo "malo probran" među vaferom i samim time nasviraniji. Baš kao i svi ostali Ryzen čipovi.
R3 1200 + B350 ~22750 din
R3 1300X + A320 ~ 21888 din

Znam da je 1300x u stvari 1200 overklokovan, ali zašto platiti više para za 1300x i krš ploču, kada za približno dinara možete dobiti bolju ploču i 1200 koju overklokujete i dobijate 1300x. Razlika u dinarima mala, a dobijate bolju ploču na koju kasnije možete ubaciti bolji procesor (npr. R5 1600 i overklokovati na 1600x). Svaki primerak R3 1200 ide na stabilnih 3.8GHz (neki mogu i na 4GHz), naravno uz B350 ploču i bez ulaganja u bolje hladenje("stock" kuler konačno radi svoj posao). Može R5 1600 na A320, ali gubite mogućnost overkloka, pa i time mogućnost dobijanja R5 1600x za manje para. Mogli ste to naglasiti, to su stvari koje ljude sa Balkana zanimaju

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Intelove procesore je postalo extremno teško obezbediti za test, jer je Intel poodavno zamandalio lokalnu kancelariju i prekinuo snabdevanje test uzorcima. Valjda im nije stalo do našeg tržišta, jer smo previše mali, ko zna. Snalazimo se, ali u ovakvoj situaciji čak ni mi nismo u mogćnosti da za test procesora obezbedimo šta nam padne na pamet. Biće bolje
Teško je napisati temu, u kojoj bi ste zamolili članove zajdenice na ustupanje i3 radi testiranja. Meni bi bilo drago upoznati se sa zaposlenima koji pišu za SVET KOMPJUTERA, došao bi u svom trošku i doneo vam primerak na testiranje (verujem da ima još članova koji bi pristali na ovako nešto).

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Za razliku od reklamnih pamfleta lokalnih lanaca IT trgovina, koji na naslovnim stranama ističu sve što je "za mase", mi volimo egzotiku. Radeon Pro je daleko zanimljivije parče hardvera od R3 Ryzena, koliko god odnos prodatih primeraka jednih i drugih bio u žestokoj nesrazmeri. Jednostavno, R3 će kupiti ko ne može sebi da priušti ništa bolje, dok je Radeon Pro igračka za entuzijaste i alat za profesionalce.
Da, ali ja vam garantujem povećan broj prodatih primeraka stavljajući test Ryzena 3 na naslovnu stranu. Ipak je AMD izbacio nešto novo, nešto što se može nositi sa INTELOM (znam da se Kuzma ne bih složio sa ovom konstatacijom )

Poslednja ispravka: pmale (11.9.2017 u 18:18)
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke