Prikaz jedne poruke
Stara 1.2.2006, 19:19   #52
nooblica
Novi član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koliko dugo citate SK?

prvi broj koji sam procitao bio je (ako me secanje ne vara) 2/91, tu je bio opis Civilizationa i ona scena iz Terminatora 2 na naslovnoj (T1000 izlazi iz poda - covece koje loodilo za to doba!)

prvi broj koji sam kupio je 6/92. secam se da je cale dobio neku kamatu od dafine pa je resio da sinu konacno kupi komp i ja sam dobio XT-a (vec tada zastarelu makinu, ali to nisam znao u trenutku kupovine) pocetkom jula. taj prvi SK sam do trenutka dobijanja racunara bukvalno naucio napamet, znao sam sve oglase, sve textove, opise igara - iako nisam gotovo nista razumeo... u hard/soft sceni je bio opisan neki "pc player" sa adlib zvucnom karticom, brat mi je kasnije pricao da sam notj pred kupovinu kompa buncao u snu: "...adlib gold..."

nakon toga sam kupio sve brojeve, nazalost solidan broj nedostaje (posebno iz vremena "skole za neplivace") tnx to "prijateljima" i rodbini koji ce "vratiti cim malo pogledaju..."

SK je bio & ostao za mene casopis broj 1, jedan od retkih domacih proizvoda koji bi bez vecih problema mogao i na evropsko trziste (na regionalnom je lider od starta). svaki period je nosio neki svoj smek i ocrtavao glavne pravce razvoja racunarske scene na ovim prostorima. pozdrav svima koji su ikada ucestovali u kreiranju najboljeg racunarskog casopisa ever!
nooblica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke