Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2010, 23:47   #49
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Amnesia: The Dark Descent

Upravo sam zavrsio Amnesiu. Definitvno jedno od najvecih (pozitivnih)iznenadjenja u zanru. Igra ima, da oprostite na izrazu, nenadjebivu horror atmosferu. Slijedio sam upute autora i igrao samo navecer uz ugaseno svjetlo i sa slusalicama. Zaista, Amnesia za dva koplja sije ostale horror igre...

Imao bih par pitanja za one koji su zavrsili igru i eventualno upratili i povezali pricu bolje od mene:

Spoiler za Pitanja vezana za elemente price::

1. Ono sto je jasno jeste da orb(ovi) otvaraju vrata druge dimenzije ili postojanja. Nije jasno kakve moci daju onome ko ga iskoristi, ali se cini da je u pitanju velika moc. Sta je u stvari orb i zasto onoga ko uzme orb prati "sjenka"?

2. Ko je Alexandar? Tokom igre moze se saznati da je star vijekovima i da je izgleda protjeran na zemlju iz te vise dimenzije. Orb mu treba da se vrati nazad, ali mi ostaje malo nejasno kakvu ulogu imaju mucenja koja je provodio da bi iz zrtava izvukao supstancu koju mozak proizvodi u trenucima straha?

3. Kako se u cijelu pricu uklapa odnos Alexandar-Agrippa-Weyer? Osim sto znamo da je Agrippa bio ucitelj Alexanderu i Weyeru... Sta je Arippa uradio Alexandru, pa ovaj to isto zeli uraditi Danielu? Zasto Alexander nije upotrijebio prvi orb (Agrippin) vec se dijelovi istog nalaze rasuti po tamnicama? Zasto Weyer ne vjeruje Alexanderu i obratno?

4. Zasto je Daniel morao odsjeci Agrippi glavu i baciti je u otvor prema drugoj dimenziji?
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke