Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2019, 22:34   #3593
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Još samo kada bi i F1 prešao na Arenu, to bi bilo sjajno.
Ne bi.

Citat:
SBB žestoko nervira sa ratovanjem sa RTS-om i državom Srbijom na svim nivoima.
Koga nervira? Nervira zato sto se brani? Nervira trenutnu vlast, od preCednika do botova koji su poceli i ovde da pisu. Trenutna vlast nije drzava Srbija. Postojala je Srbija i pre ove vlasti, valjda ce postojati i posle (mada sve vise sumnjam).

Citat:
Nemam ništa protiv konkurencije na tržištu
Citat:
Previše se bave nekim glupostima u koje je umešana politika
Ajde? Konkurencija sa rijalitima i slicnim gadostima bi valjda bila podnosljiva, ali konkurencija u informativnom programu, to je vec previse. Nerviraju nam Gospodara, sram ih bilo.

Citat:
ali generalno njihova filozofija sa TV kanalima nikako nije dobra
Filozofija? Ukljucim TV i nadjem nesto zanimljivo... Kakve to veze ima sa filozofijom?

Citat:
pomeranje RTS-a 1 sa prvog kanala i ubacivanje N1 na to mesto
Zasto bi RTS bio na broju 1? Ukljucis TV i prebacis na 3 ili koji god broj zelis i gledas. Nema tu neke velike "filozofije". Nije bas da mora da se kopa da bi se gledao odredjeni kanal. Ne mora cak ni rucno da se prebacuje, daljinski je odavno izmisljen.

Citat:
Razumem ja da mi imamo i opcije preko kojih online možemo da gledamo sve (npr. Kodi), ali generalno smaraju sa takvim stvarima
Citat:
utakmice reprezentacije stavljati na SK iako tim kanalima više od pola populacije nema pristup, itd.
Ovde je glavna zamena teza. SK preko SBB kupuje utakmice novcem onih ljudi koji su dobrovoljno pristali da budu korisnici usluga SBB.

Medjutim, Arena preko drzavne kompanije Telekom Srbija kupuje utakmice novcem svih gradjana Srbije, jer Telekom moze da dobije para iz budzeta kad i koliko zeli. Ali utakmice ne mogu da gledaju svi gradjani Srbije, mada su ih platili, nego samo oni koji jos dodatno plate Telekomu.

Interesantno je da se RTS pobunio tek kada nije mogao da prenosi reprezentaciju, jer je to "nacionalni interes". Ali je, pre toga, poslusno cutao kada nije mogao da prenosi sve utakmice sampiona Srbije u Ligi Sampiona (a sampion Srbije u LS igra svakih 10 godina). Tad je Telekomov interes bio ispred nacionalnog.

Citat:
nikako ne ide u korist nas kao korisnika usluga
Citat:
samo zbog toga nikad neću preći na SBB
Ovo je malo kontradiktorno. Ne mozes ocekivati korist od SBB, ako nisi i nikad neces biti korisnik usluga SBB.

-----

Ima i SBB gomilu losih strana. Npr. tretman starih korisnika u odnosu na nove je ponizavajuci, cene paketa su visoke, korisnicka podrska je cesto beskorisna...

Ali i takav SBB je trenutno najbolji i, u krajnjem slucaju, dobrovoljno sam ga izabrao. Za razliku od RTS i Telekoma koje sam nateran da finansiram.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Debeli na korisnoj poruci:
Anni (27.7.2019), DArthShone (5.9.2019)