Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2020, 11:14   #3773
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Da li je neko skoro raskidao ugovor? Koliko je glatko sve proslo, s obzirom da mi istice ugovor sadasnji do avgusta naredne godine a presao bih na supernovu.
Presli moji tast i tasta letos i moja sestra pre par meseci i nisu se ni osvrnuli. Doduse oni su presli kod Telekoma na optiku po isteku ugovora sa SBB-om. Ja sam kod Supernove na klasicnom kablu i ok je (bolje nego pre 2-3 zime svakako) ali moglo bi da bude i bolje. EPG zna da se zaglupi, DNS server provajdera zna dosta cesto da ispadne pa koristim DNS servere koji nisu provajderovi, to i nije neki problem. Doduse i nemam izbora, u zgradi nemamo SBB, Telekom, Orion itd. kao alternativu.. Korisnici za isti novac kod Telekoma imaju bolju opremu, vracanje programa a mi ne. Ako ti istice ugovor kod SBB-a ne mogu nista i tada tece glatko. Ako zelis da prekines ugovor to je skoro pa nemoguce bez penala. Kada je Telekom poceo da razvlaci optiku sa nizom cenom ljudi, da bi prekinuli ugovore sa SBB-om, su se zalili na promenu programske seme SBB-a i pisali su zahteve za raskid ugovora, niko im nikada nije ni odgovorio. Tek mali broj je uspeo tako da raskine ugovor i to verovatno na samom pocetku tog ogromnog talasa dok se neko u pravnoj sluzbi SBB-a nije dosetio da cita ugovore. Promena programske seme je pravo provajdera, to pise u svakom ugovoru.

S obzirom da drzava nikome osim Telekoma koji je resila da razvija ne dozvoljava da dalje siri opticku mrezu, SBB-u pa i Supernovi se ne pise bas dobro. Supernova je kanda u Telekomovom vlasnistvu ali SBB ima problem iako su oni to zeleli da prikazu drugacije. Sve vise korisnika odlazi zbog nize cene kod Telekoma a i perspektiva kod Telekoma je trenutno bolja. Bez sirenja optike SBB nema sta da trazi kao kablovski operater cak i na srednji rok. Ostao bi EON kao ono lepo u ponudi ali i njemu treba neki kabl.
Brat je kod SBB-a i zadovoljan je generalno ali i placa to vise od mene. Supernova je trenutno na "stand by" tj, hajde da kazemo, stabilna je ali nema nekih ulaganja u opremu i ponudu. To verovatno tek sledi. Ako ces da prelazis predji direktno kod Telekoma ako mozes. Za iste pare dobices trenutno vise nego kod Supernove. Do avgusta se mozda nesto i promeni.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.12.2020 u 11:41)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
xandar (3.1.2021)