tema: WOW kutak
Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2010, 15:28   #10495
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Hm, izgleda da nema autentikatora kod nas...
Ja sam kupio java verziju za mobilni (preko Paypala, long live Hungary). Tu su bile nastale muke prilikom downloada istog. Ubuduce za nekog, ako bude nameravao da pazari. Prvo, u listi podrzanih telefona su neki stariji modeli. Ja sam izabrao Nokiu N85, a kasnije kada sam dobio link, u browseru telefona (Nokia 5530) pisalo je da telefon nije podrzan. A 2 sata vam traje link za download od momenta kupovine. Tu dolazi Firefox sa User Agent Switcher addonom, koji vrsi emulaciju mobilnog browsera, u zavisnosti od verzije i telefona. Na ovom sajtu http://www.zytrax.com/tech/web/mobile_ids.html imate spisak svih telefona i verzije browsera. Nadjete koji je vas user id, podesite addon, unesete adresu za download i skinete obavezno i .jar i .jad fajl. Posle instalacije na telefonu, kad prvi put pokrente autentikator, on se poveze na net, dobijete serijski broj, koji unesete na battle.net stranicu za autentikator... i zabava moze da pocne.

Malo smara sto svaki put moram da drzim telefon pored sebe i gledam u one brojke, mada moze da se emulira na kompu. Pokusao da instalirani .jar fajl prebacim u komp i emuliram da se ne bakcem telefonom svaki put, ali svaki put kad ga pokrenem, uvek se poveze na battle.net i uvek mi prikaze novi serijski broj za aktivaciju. Sto teorijski znaci, da mogu nekome da ga poklonim.
Ako mislite da je legalno i sigurno, rado bih vam sherovao autentikator. A i nije me puno kostao, svega 53.32 dinara (kursna lista na dan 22.11.2010.)

Na netu sam nasao bezbroj sajtova koji nude download autentikatora za telefone, ljudi (navodno) kazu da radi, ali ne bih se igrao sa time...
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke