Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2013, 3:12   #3
McLaren F1
Novi član
 
Član od: 30.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 27
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Laptop do 120 000 rsd? Lenovo Y510p vs ???

Hvala puno na korisnom odgovoru.

Što se tiče Tošibe, drago mi je da si je odmah otpisao, preko glave mi je više. Pored nekih ok stvari koje poseduje, takođe ima i par mana koje su mi baš išle na živce poput jako lošeg kvaliteta izrade (krckava plastika), tastature, bloatwere-a... Takav je barem bio slučaj sa mojom Tošibom.

Proverio sam da li Lenovo ima ISP ekran, i nažalost nema ga, međutim, nema ga ni ovaj Asus. Za Lenovo sam pročitao da i pored toga što nije ISP, uglovi gledanja, osvetljenje, kontrast i boje su jako dobre, tj. iznenađujuće dobre za jedan ne-ISP ekran, dok su se kod Asusa žalili upravo na nedostatak ovih stvari.

Takođe, pogledao sam na YouTube-u ovaj review Asusa, i pored dosta dobrih strana koje poseduje, naveli su još neke pomalo "uznemiravajuće" mane, kao što su loš zvuk (pojava distorzije preko 50%, kada se ne koristi onaj dodatak/mini vufer), tastatura koja nema baš dobar odziv i malo veće zagrevanje.

Sve u svemu, mislim da sam rešio da ipak uzmem ovaj Lenovo Y510p, osim ako nemaš možda preporuku za neki drugi model u tom cenovnom rangu.

Imam još par pitanja, ako nije problem.
1) Na Lenovovom sajtu, za ovu specifikaciju koju bih uzeo, piše za hard drive da mu je: 1TB 5400 RPM+24GB SSD. Da li je to to o čemu si pričao da mi treba i da li možeš u par reči da mi objasniš šta je zapravo SSD i zašto je toliko koristan? Čitao sam već na wikiju, ali mi i dalje nije baš najjasnije šta to u praksi znači.
I da li mogu kasnije da dodatno nadogradim SSD, ukoliko je potrebno?

2) Da li bi ti pre nadogradio još jednu grafičku, ili još jedan kuler, ili SSD umesto optičkog drajva?

Izvini ako postavljam glupa pitanja.

Poslednja ispravka: McLaren F1 (4.8.2013 u 3:46)
McLaren F1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke