Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2013, 22:58   #12
ImbaQQ
Novi član
 
Član od: 10.12.2010.
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop do 120 000 rsd? Lenovo Y510p vs ???

E pazi sad, ja vec dosta dugo radim u Revitu i mogu da ti potvrdim sledece:

1) jak procesor ti treba samo i samo za render;
2) 95% koda revita je pisano da radi na jednom jezgru (osim rendera i jos par stvarcica)
3) treba ti Boga oca rama
4) brz SSD
5) graficka je bitna za revit samo ako ces da koristis opcije vezane sa insolaciju i revit ne podrzava SLI/CF

razmisljao sam o istom modelu pa sam istrazio malo vise:

Sto se konkretno tice modela Y510p, on dolazi sa Haswell i7 procesorom, a ovaj laptop iz nekog razloga ima problem da procesor throttle-uje odnosno u 99% slucajeva radi na 2.4GHz i turbo nema vajde.

Trenutno imam Lenovo G550 i pored toga sto je sav plastican, mogu da kazem da je ova masina pretrpela mnoge muke i zlostavljanja. Ja ga imam malo vise od 3.5 godine a od toga je radio brat bratu jedno 3 godine i to bez zezanja, jako retko gasim komp. Procesor je C2D 2.2GHz, 3GB DDR3 i G210m graficka sa 512MB DDR2. Revit radi fino ali kad radim kompleksnije modele onda je frka.

E sad, imas jednu drugu opciju. Y500 sa i7-3630qm i GT 750m (SLI). Procesor je mozda 2-3% slabiji od 4700mq koji je u Y510p ali nema problem sa throttle dok je ostalo sve isto osim ekrana koji je u slucaju Y500 modela glossy ali mislim da nikad u zivotu neces otici u park ili na plazu i projektovati nesto na kompu... Ono sto ja vidim kao prednost u slucaju da uzmes sa dve grafike je ako exportujes model u max pa renderujes preko iRay ili Vray ili pak ako pazaris Octane render, onda mozes da uposlis obe graficke karte da renderuju zajedno sa procesorom i tada ce render da ti bude jako jako jako brz. Pogledaj po youtube kako ti programi funkcionisu i kakav je kvalitet rendera, posebno oktana. U slucaju da ne renderujes preko grafike, onda nema potrebe da uzimas SLI vec ce ti jedna biti dovoljna.

Ako imas jos nekih pitanja slobodno pitaj.

EDIT: ne uzimaj laptop sa quadro NVS karticama jer od istih nemas nikakve vajde. U principu zavisi koliko kompleksne modele radis ali ja ti ne bih preporucio nista bez Quadro K3000m a lenovo ne nudi ni jedan laptop sa tom grafikom (i pored toga sto je skupa). Cak ni ThinkPad serije W nema nista jace od K1000m/K2000m ako se ne varam.

Poslednja ispravka: ImbaQQ (8.8.2013 u 23:02) Razlog: dopuna
ImbaQQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ImbaQQ na korisnoj poruci:
McLaren F1 (10.8.2013)