Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2017, 21:36   #282
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Готово,
Rusija, maraton, deity, earth map...Једва, научном побједом (искључио сам културну и религиозну побдједу, оставио сам само онако како је било у оригиналној цивилизацији). Имао сам само 681 поен и не знам како бих могао више, једино да сам стално ратовао и покорио цијели свијет. А то ми се нешто није хтјело. У сам финиш сам ушао са поприличним заостатком иза прве двије цивилизације и мислио сам да нећу успијети. Али имао сам град са 137 "јединица производње". Плус двије велике личности које су знатно убрзале изградњу свемирских пројеката, плус сам све трговце пребацио у тај град, плус сам штанцовао грађевинце да сјеку сву шуму око тог града (и послије засаде нову и направе пилану).
Када се игра мапа Земље, стартне позиције су увијек исте, на истим мјестима се налазе градови државе и ресурси су увијек на истим мјестима. Ја сам почињао неких осам пута и добијао сам као почетну позицију или Јужну Америку, или Европу. Са Јужном Америком нисам ништа успио, док са Европом треба у старту да се потрефи следеће:
Не знам са колико јединица почиње АИ али имам осјећај као да су 3 сетлера и 6 ратника. Углавном, град правим одмах и одмах шаљем ратника на исток, који ће уз мало среће први открити 3 града државе који се налазе уз линију тундре од позиције Москве до Сибира. У повратку мора да открије Хималаје и одмах назад. Прва производља мора да буде праћкаш. Још се не стигне ни завршит, а АИ који је стартовао у Месопотамији већ објављује рат и 5 ратника је већ на ободу града. Е ту ми се увијек догодило да су варвари који увијек почињу у Шпанији наштанцовали неколико јединица које у истом тренутку упадају на територију мог града и практично га одбране. Праћкаш који је завршен у међувремену полако докрајчује оштећене јединице које се примакну граду. Затим мир, направи још једног праћкаша и ратника, онда сетлер и град у Шпанији. АИ опет објављује рат, али ако имаш 3, сада већ стрелца, и барем 2 ратника, побједа је твоја, с тим што сад мораш да докрајчиш АИ и узмеш му све градове - ја сам му оставио један у Сјеверној Африци. Даље се мора играти максимално сконцентрисано. Имао сам много грешака, можда сам превише полагао на чуда умјессто да гурам индустријске дистрикте и кампове, али не мислим поново да покушавам. А на крају се једно чудо - Ruhr Valley, можда показало као пресудно за коначну побједу. А направио сам га реда ради, имао сам неки празан ход...
Одлична игра, убица слободног времена.

Poslednja ispravka: zerohn (8.1.2017 u 21:48)
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zerohn na korisnoj poruci:
Apostrof (13.1.2017)