Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2020, 0:57   #2609
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Evo mala komparacija RT-a lightinga i senki: https://imgur.com/a/7jQX2GY

U sustini, moze da se primeti razlika na screenshotovima (senka blatobrana, okvira zadnjeg prozora, itd), ali mislim da ce se u praksi mnogo vise osetiti razlika u framerate-u. Probao sam da zakljucam FPS na 30 i boli me glava u first-person modu. Za trece lice bih se mogao navici, ali iz prvog nema sanse, tako da cu poslusati predlog onog lika sto je nameless okacio i ostaviti senke i lighting za neki buduci hardver. Ovo je sve naravno sa DLSS (Quality). Za prihvatljivo (ali ne savrseno) igranje na ovoj rezoluciji i RTX efektima, treba 3070/2080Ti, 2070S ain't gonna cut it.


Anyway, tek sam na pocetku (dobio prvi job od McDonald's crnje), i ono... daleko da je lose, ali nije Witcher. Mozda ja nisam bas najveci fan cyberpunk zanra, ali secam se kad sam prvi put izasao na balkon Kaer Morhena - odmah sam znao da nema odvajanja od ekrana narednih 5-6 sati... ovde to nije slucaj. Malo su me opet nahajpovali prethodni postovi jer vidim da ljudi ekstremno hvale pricu, pa se nadam da ce se tek zakuvati, ali u sustini me trenutno boli k i za Jackie-a, i za V-a, i za onog docu. A recimo Yennefer nisam imao pojma ko je pre TW3 (jer nisam citao knjige, i jedino sto sam znao je da je bila Geraltova draga pre amnezije), a opet mi je postala interesantna u roku od 15 minuta od prvog kontakta s njom.

Sto se tice onog problema sa nemogucnosti da se pokrene igra, morao sam da je reinstaliram i "preciznije" patchujem. Ako neko bude imao isti problem sa Aliexpress-GOG verzijom, neka baci PM i pusticu mu reddit thread sa uputstvom sta da uradi (ja sam imao CP2077 has flatlined cim se pojavi CDPR splashscreen).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke