Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2020, 7:23   #2617
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jos neki utisci kada je u pitanju gameplay:

Stealth i nije toliko los koliko sam mislio u pocetku...I dalje je malo krut i moglo je to bolje (pogotovu AI, plus sitni bagovi) ali nije toliko strasno kada se malo naviknes i provalis kako igra funkcionise, pre svega hakovanje i ostalo.

Evo ja imam neki Stealth/Hack build i ide sasvim fino.... A nisam ni planirao da idem tom putanjom jer sam cuo da je stealth jako los.

Dobijes vise quickhackova, nesto mozes i sam da napravis, pa odradis neku kombinaciju Pinga, contamination, overheat i jos nekih, ima tu dosta zabave i kombinovanja.

Igra itekako ima vise pristupa situacijama, cak i one sitne sporedne misije gde cistite region ili gde trebate da eliminisete odredjenu osobu. Ljudi izgleda zaboravljaju da im lik ima mogucnost penjanja po ivicama, preskakanje ograde je moguce, mozete se penjati gde god vam skok dopire (koji takodje mozete da poboljsate ugradnjom cyberware-a), pentranje na kontejnere pa nalazenje putanje do krova gde ce mozda biti neki prozor recimo, mozete provaliti sifru sa strane i tako uci, mozete i na prednja vrata ako bas hocete. Ukoliko imate one gorila ruke mozete otvarati neka okna od liftova....Ima dosta opcija, citav svet vam je igraliste koje mozete da kombinujete. Neko je pomenuo da toga uopste nema, ali ima itekako.

Sam skill tree ipak nije uvek cisti postotak. Da, jako puno njih ima u sebi odredjeno povecanje u postotcima ali nisu bas svi samo +% i to je to. Mnogi od njih imaju kombinacije, tipa 30% ako si iza zaklona, neki perkovi daju veci dmg ako kombinujete odredjene hakove, ukoliko vas meta ne vidi i nije u stanju uzbune, neki perkovi otkljucavaju nove mogucnosti itd. Ipak mora da se kombinuje i nije uvek samo cisto povecanje stete, HP-a i ostalog.

Oprema isto nije uvek samo jurenje DPS-a, tu se recimo uopste ne slazem sa Skill Up-om (znam da je on to pomenuo). Iako je veci DPS ne znaci da se samo to gleda. Ja recimo imam gomilu orudja koja imaju veci DPS ali nikako ne moze da zameni jedan revolver koji nema veliki dps ali ima veliki osnovni DMG. To, u kombinaciji sa prigusivacem koji daje bonus za pogotke u glavu, plus perkovi koji otkljucavaju dodatne bonuse ako meta nije svesna i jos neke bonuse za pistolje....Nezamenjiv u odredjenim situacijama.

Naravno to koristim kada je sunjanje u pitanju, a ako prigusti tu su druga orudja....Pa se i tu ne gleda samo cisti DPS...Negde je samo jedinacna paljba, negde je burst cimanje isuvise veliko pa se teze nisani, ona tech orudja koja gadjaju kroz odredjene zaklone nisu bas toliko OP, jer su uglavnom neprecizna i potrebno ih je napuniti drzanjem levog tastera.

Imam osecaj kao da su mnogi recenzenti (pa i igraci) samo proleteli kroz igru bez mnogo eksperimentisanja i probanja...Mada ne mogu da ih krivim u potpunosti jer em im je CDPR dao potpuno zabagovane verzije, em su imali oko tri dana da sve to zavrse i napisu.

Nije sve to idealno ali ti RPG elementi u borbi uopste nisu toliko prosti koliko mnogi recenzenti i igraci predstavljaju.
Definitivno su recenzije zalosnije sto je igra kompleksnija . Ja obicno pgledam kad ponesto kad zadjem malo dublje u igru i posle zavrsetka , ma 80-90 % vidjenijih ( pogotovo tubera) prodaje m za bubrege .
Ako oce neko da se nasmeje lepo karikiranje gejmerskog i novinarstva uopste u inozemstvu .
Gejming izvestavanje




edit
PS - toliko me vuce CP2077 da igram da sa naporom idem da legnem pre nego sto se razdani , nekako normalnije mi da zaspim dok je jos mrak , voleo bih da nije pola sedam ujutru nego pola sedem uvece pa da opet imam celu noc ispred sebe

Poslednja ispravka: Koreli A. (14.12.2020 u 7:30)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke