Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2020, 10:39   #2619
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Neka moja licna istrazivanja, sta treba promeniti od u odnosu na High preset, za dodatne performnse, bez osetnog gubitka detalja.

1) Ukljuciti Contact Shadows (osetno utice na izgled NPCova izbliza)
2) Anisotropy: x8 -> x16
3) Cascaded Shadows Range: High -> Low (za razliku od DF, ovde sam definitivno video oko 5-6% gain u nekim scenama)
4) Volumetric Fog Resolution: High -> Medium (za sada nisam video znacanu razliku da smanjim na Low)
5) Screen Space Reflections: High -> Medium (za sada nisam video znacanu razliku da smanjim na Low, dok Off dovodi do znacajnog boosta, ali i degradacije slike)
6) LOD: High -> Medium (za razliku od DF, ovde sam definitivno video oko 5% gain u nekim scenama)
7) Sve ostalo isto kao u High presetu (koji ima neke stvari na Medium po defaultu)

Ovo gore mi je sve zajedno dodalo oko 25-35% performansi ako se uporedi sa Ultra.

Opciono stavite Mirros na High (umesto Medium), ako zelite te scene sa ogledalima da izgledaju lespe, ali znajte da to dosta negativno utice na performanse. Sa druge strane, to su samo cutscene, pa mozda i nije strasno imati slabiji frame rate u njima.

Ako i dalje imate lose performanse, a imate AMD ili GTX graficku, ukljucite Static FidelityFX CAS na nekih 85%. To je efektivno malo vise od 1600x900 rezolucije (1632x918), i ako igrate u 1080p dace boost od oko dodatnih 25%.


Metodologija testiranja: Stavim static scaling na 50% (da imam sto veci FPS), i onda u najtezim scenama, friziram podesavanja i gledam koje opcije najvise uticu na frame rate.

Sav test uradjen na GTX 1060 6GB sa laptopa.

Revizije moguce u buducnosti, jer nisam mnogo odmakao u igri.

Poslednja ispravka: player1 (14.12.2020 u 10:51)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke