Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2008, 21:11   #27
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Ko još nije informisan evo neka pogleda detaljan preview Windows-a 7 ovde -> http://activewin.com/reviews/previews/windows7/

Ukratko, većina promena u odnosu na Vistu je kozmetičke i organizacione prirode. Malo je porađeno i na optimizaciji, što brzinskoj, što po pitanju memorijske zahtevnosti. Popravljene su neke stvari na koje su mnogi korisnici kukali i ubačene neke stvari koje su korisnici dugo čekali.

Ono što je meni apsurd je što jedna kompanija kao što je Microsoft, koja svakako ima dovoljne kapacitete, sebi dopušta da ne bude lider u inovacijama grafičkog interfejsa nego kasni, i to poprilično, za konkurencijom. Onda ispada da Microsoft krade od koga god stigne. Mislim novi takbar itekako po funkcionalnosti podseća na Mac OS X Dock, krupne ikonice, mogućnost aranžiranja ikonica, Jump Lists, ikonice su i shortcut-ovi i minimizovani programi itd. Sam izgled podseća na KDE-ov task bar sa sve satom. Pošto se gadget-i nalaze na desktop-u, show desktop u donjem desnom ćošku, dođe kao spuštanje Mac OS X Dash Board-a, samo je rešenje inverzno. Maksimizovanje prozora kada se približi gornjoj ivici desktop-a postoji već u Compizu, ako se ne varam. Multi touch mogućnosti? I tako je već nekoliko godina, stalno kaskaju za konkurencijom. Mislim po ovome što se da videti, W7 će u najboljem slučaju dovesti na nivo konkurencije i to je to. Ništa specijalno novo. Dobro, za W7 makar nisu obećali gomilu bajki kao za WinME ili Vistu svojevremeno.

Tim rečeno, zadovoljan sam i raduje me ono što sam imao prilike da vidim u W7 ali zar to nismo trebali da vidimo pre 2 godine a ne tek sad, odnosno tek za nekoliko meseci kad izađe finalna verzija. Vizuelni identitet W7 me strašno podseća na reklame za Longhorn, od organizacije pa sve do izbora boja. Vala, mnogo im je trebalo...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
Kerber (12.11.2008)