Prikaz jedne poruke
Stara 7.11.2008, 17:34   #78
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

@igne:

Vista nije los sistem samo je imala dosta glup pocetak. Prvo je izasla nedovrsena da bi se ispunio rok, i to se obilo o glavu. Pa na brzinu izdat SP1 koji je krpio rupe i promasaje. Da bi izasli u susret proizvodjacima hardvera (citaj laptop) uveli su oznaku Vista ready koja u praksi je znacila sve osim da ce na tome Vista da radi kako je planirano i tecno, pa su ljudi poceli da se zale. Da je u startu data specifikacija koja daje prave podatke sta ti treba da bi ona radila tecno i da je izasla u startu sa SP1 u sebi broj prituzbi bi bio vrlo mali i svi bi znali sta da ocekuju. Tako je ispalo da je Vista izasla kao nedovrsen sistem i to je sada prati i svi ponavljaju kako papagaji. I svi cekaju Win7 ko slamku spasa a u sustini on je ispeglana Vista.
Danas, situacija je dosta izmenjena u odnosu na ono u startu: procesori su jaci, 4Gb rama je vec nesto sto postaje standard, HDovi su veci i brzi, graficke su dosta jace.... I tu se vec mnogo teze primecuju problemi sa Vistom po pitanju brzine i tada dolazi do izrazaja ona druga prica: uporedjuje se stabilnost sistema i performanse. I tu imas pricu koja kaze da je Vista stabilan proizvod koji radi kako treba, jeste slabija malo u igricama ali ne previse, i oni ljudi koji se ne igraju previse i koji su spremni malo vremena da potrose na nju i prilagodjavanje nevide ni jedan razlog zasto da predju na XP. Oni koji se igraju mnogo, ti cene svaki frejm u igrici i oni ce uvek pre da glasaju za XP. Plus, oni su poznati po tome sto i cesce reinstaliraju sistem, a u upotrebi je ceso XP Pro sa poznatim serijskim, i tu imaju mnogo manje glavobolje oko aktivacija (znam mnoge koji imaju original XP koji je neotvoren, ja sam jedan od njih).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
marko_informaticar (24.3.2009), oluja (7.11.2008)