Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2008, 16:25   #81
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Windows 7

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@igne:

Vista nije los sistem samo je imala dosta glup pocetak. Prvo je izasla nedovrsena da bi se ispunio rok, i to se obilo o glavu. Pa na brzinu izdat SP1 koji je krpio rupe i promasaje. Da bi izasli u susret proizvodjacima hardvera (citaj laptop) uveli su oznaku Vista ready koja u praksi je znacila sve osim da ce na tome Vista da radi kako je planirano i tecno, pa su ljudi poceli da se zale. Da je u startu data specifikacija koja daje prave podatke sta ti treba da bi ona radila tecno i da je izasla u startu sa SP1 u sebi broj prituzbi bi bio vrlo mali i svi bi znali sta da ocekuju. Tako je ispalo da je Vista izasla kao nedovrsen sistem i to je sada prati i svi ponavljaju kako papagaji. I svi cekaju Win7 ko slamku spasa a u sustini on je ispeglana Vista.
Danas, situacija je dosta izmenjena u odnosu na ono u startu: procesori su jaci, 4Gb rama je vec nesto sto postaje standard, HDovi su veci i brzi, graficke su dosta jace.... I tu se vec mnogo teze primecuju problemi sa Vistom po pitanju brzine i tada dolazi do izrazaja ona druga prica: uporedjuje se stabilnost sistema i performanse. I tu imas pricu koja kaze da je Vista stabilan proizvod koji radi kako treba, jeste slabija malo u igricama ali ne previse, i oni ljudi koji se ne igraju previse i koji su spremni malo vremena da potrose na nju i prilagodjavanje nevide ni jedan razlog zasto da predju na XP. Oni koji se igraju mnogo, ti cene svaki frejm u igrici i oni ce uvek pre da glasaju za XP. Plus, oni su poznati po tome sto i cesce reinstaliraju sistem, a u upotrebi je ceso XP Pro sa poznatim serijskim, i tu imaju mnogo manje glavobolje oko aktivacija (znam mnoge koji imaju original XP koji je neotvoren, ja sam jedan od njih).
Apsolutno se slazem sa tvojim misljenjem
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igne na korisnoj poruci:
federer (14.11.2008)