tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 11.11.2018, 14:12   #1331
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ken i Kirkbrajd >> Proceduralna bratija
Slažem se 100%. Prethodnih dana sam slušao intervjue sa Ted Petersonom i Julian Jensenom i iako ih poštujem kao očeve Elder Scrolls-a ipak sam protiv proceduralnog pristupa.

Morrowind je prvobitno zamišljen kao takva igra. Imao bi 26896 km2 (iliti veličina jedne Albanije) od čega bi samo važniji gradovi i region Dagoth Ur bili full custom. Umesto toga dobili smo daleko manju mapu, mislim da je oko 24 km2 ali sve detaljno i planski sređeno što čini svet daleko realnijim i interesantnijim. Meni i danas Vvardenfell deluje veće od mape Cyrodiila ili Skyrim-a, iako su ove dosta veće, tj. Cyrodiil je 57 km2 a Skyrim 38 km2.

Ipak i pored svega slažem se sa Julianom kada je rekao da mape u novijim igrama kvare utisak Tamrijela kao ogromnog kontinenta. Cyrodiil bi trebao biti ogroman a Carigrad je u igri vidjiv i iz najudaljenijih delova mape. Isto tako, govorio je o nelogičnosti da banditi i monstrumi stanuju tik iz ljudska naselja. To mi je posebno upečatljivo u Skyrim-u.

Inače, baš bi voleo da se Ken i Kirkbrajd vrate za TES6. Ken je autor mog omiljenog kvesta u Morrowind-u - Imperial Cult, koji je rađen prekovremeno i užurbano na samom kraju produkcije. Ken je taj kvest pisao vikendom u slobodno vreme. Prema njegovim rečima, mnogo toga su morali da izostave kao npr. svako od devet božanstava bi imalo sopstveni viteški red a Imperial Legion je imao zaseban guild vitezova i paladina.

Kirkbrajd je veoma zanimljiv pisac al' ga je Ken morao kontrolisati da se ne raspiše i ode suviše u sajber punk. Youtube kanal memospore vodi ekipa bliska Kirkbrajdu, čak im je gostovao u podkastu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
voodoo_ (14.11.2018), zokocx (12.11.2018)