Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2022, 12:44   #47
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

^To.
Otkada koristim tablete, verovatno sam više knjiga pročitao na ekranima nego na papiru. Imao sam negde i stariji Sony e-ink reader, ali na njemu nisam toliko čitao (mali ekran i bagovit firmware). I dalje više kupujem papirna izdanja, ali night mode na tabletu ( pa i sa običnim ekranom) sasvim mi je prihvatljiva alternativa, koja uz to ima i neke benefite (recimo kad čitam knjigu na engleskom, ugrađeni rečnik dođe jako zgodno).

Radije ću da pročitam knjigu koju želim na tabletu nego da kao neki moji poznanici kmečim jer ne mogu papirno izdanje da nađem a odbijaju da kupe/skinu elektronsko. Da sam kupovao SK elektronski, i dalje bih imao sve starije brojeve, ovako sam imao 50+ kg papira, zauzet prostor i ostao bez svega kad sam otišao na faks kad je keva sreďivala kuću.

Lično mislim da je e-ink sjajna stvar, najbolje od oba sveta, ali ne znam kako da se zadovolje kupci kojima je i propratne stvari poput mirisanja papira, okretanja listova i slično podjednako bitno kao i sadržaj koji čitaju.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
oluja (8.8.2022), player1 (7.8.2022)