Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2022, 22:30   #1114
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
.... dakle ili tako, ili se trazi drugi hobi.
Ili igraš masu dobrih igara koje su izašle za pc u proteklih 20 god na kompu od 450 eur.
Ali ako neko hoće da juri ultra podešavanja, 60 fps minimum za single player igre, neki ne mogu da igraju multi fps bez 120 fps (šta li smo mi igrali u igraonicama pre 20 godina pitaj boga). Ja sam witcher 3 sasvim lepo igrao sa 960 gtx na oko 45 fps i high podešavanjima, jako je lepo izgledao.

PC gaming nije skup hobi, rođaci, nego mnogi od nas ne prave razliku između igranja igre i gvirenja u fps brojac, 0.1 % low, gledanja u refleksije. Ja da nikad ne kupim kompjuter jači od ovog, pod uslovom da novi OSevi i hardver podrzavaju igre koje već imam, ne mogu da stignem da odigram dok sam živ.

I bicikl možeš da platiš 5000 eur. Moja poznanica je kupila za oko 110 000 din, vozi ga po stazama, 4-5 puta mesečno, ne verujem da pređe više od 50 km za mesec. Ja sam kupio za 27 000 nov, za manje od mesec dana sam prešao 278 km, da me nije oborio kovid sigurno bih stigao do 350 km. I to sam išao i malo po brdima (ništa ekstremno).
I sad, biciklizam je skup hobi? Nije brate, 1 % ljudi stvarno koristi ono što nude high end bicikli (a često mu i život zavisi od kvaliteta rama recimo kod MTB), 25 posto će da kupe isto to iako će najveći izazov za taj bicikl da bude neasfaltirani put. A za 75 % nas hobista je bicikl od 15-40k din dovoljan. Ili mi ne znamo kako se vozi bicikl?

Razmaženi smo, i to mnogo.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
bokela (2.10.2022), filpan (19.9.2022)