Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2021, 4:50   #36
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

koji od ta tri monitora da uzmes tesko neko moze da ti kaze ako ih nije sve koristio, po specifikacijama su slicni. ali bih ja svakako preskocio zakrivljeni.

sto se tice rezolucije, drzi ga na 4k i ne menjaj, a skaliranje posolis po potrbi.

da li ces hdmi ili display port je svejedno za filmove, ali najbolje uzmi onaj preko kojeg ti odabrani tv daje freesync ili g-sync.
eventualno u prodavnici nek ti potvrde da moze da prenosi 4k 60hz hdr signal (sto verovatno mogu skoro svi kablovi koji su danas u prodaji).
za hdmi je to 2.0a i noviji kabl, a display port maltene svi, ali bolje 1.2a ili noviji.

sto se tice motion blur-a sumnjam da ces ga i primetiti, ako ga i bude
ako mene pitas bolje da ga ima malo nego da filmovi seckaju kada kamera panuje, sto je suprotna krajnost iste problematike.

najveca mana va panela je slabiji ugao gledanja. moras da sedis manje vise okrenut pravo prema monitoru (recimo u opsegu od 30 stepeni). van toga slika pocinje da bledi.

i imaj u vidu da se na vecim ekranama i sitne mane uocavaju lakse. trebace koji dan da se naviknes na promenu u odnosu na ono sto si navikao.

takodje, ne pokusavaj da nadjes savrseno resenje jer ono ne postoji. donece ga narednih godina tek mikro led tehnologija i to verovatno po ceni od vise hiljada evra za pocetak...

ali jos jednom, nisam ekspert, samo sam pre manje od godinu dana temeljno istrazivao za sebe. ako sam igde pogresio, nek me neko ispravi.

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.1.2021 u 5:08)
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke