tema: Elden Ring
Prikaz jedne poruke
Stara 14.3.2022, 15:55   #350
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ja sam sad vec na oko 100 sati, a ubio sam samo Godrika i Renalu?! Jel ste to isli utabanim putem uglavnom ili i istrazivali
Kakav crni utabani put Rešio sam brda questova i tamnica, bacih sad pogled na listu boss-eva, možda nekoliko sam propustio samo (ostavljam nešto za eventualni naredni playthrough tipa za 10 godina).
I bio sam baš overleveled za mnoge segmente kasnije. Ne znam dal će ti biti zanimljivo ako baš toliko sporo ideš, podrazumevajući da si OP, jer kada one-shotuješ svakog postane mlako. Dok ne dođeš u Farum Azula gde je sve 10x teže xD


Pao i poslednji boss koji mi je možda i veći bulšit od Malenije zato što ebeno beži, ne možeš da ga uhvatiš, spellovi mi nisu bili toliko jaki pri kraju pa sam se uzdao samo u katanu, a džaba kada moram da ga jurim preko pola mape.
I u trenutku dok sam ga ubio, bez ijednog flaska, imbecil baci one njegove zvezde kojih ima tipa 3 talasa po 20 i ubiše me, izgubih njegovih 500 hiljada runa ebote
Uzeo "Age of the stars" ending. Poprilično razočaravajuće jer je toliko kratak cutscene da onaj ko žali što se nije cimao da izgura ceo questline do kraja može samo da pogleda na tjubu.


Šta mogu reći o igri posle 110 sati:

- Grafika - vizuelno izgleda pristojno, bolje od prethodnika ali za nijansu. Endžin već pokazuje znake starenja i vreme je da ide u penziju
- Priča ko priča, kad su u pitanju FromSoft igre, da budem malo aljkav i grub - isti k*rac
Jer suštinski, iako ima zanimljivih sporednih questova i emotivnih momenata, sve je to već viđeno u prethodnim soulsborne igrama, sam koncept je bukvalno preslikan, malo inovacije na tom polju. Šta je Džordž Martin doprineo, pojma nemam, zvuči mi više kao marketinški trik koji je očigledno odradio posao jer se prodalo na tone
- Gameplay - ovo je hit & miss. Klasična souls formula, dosta stvari dovedeno do savršenstva, ali balans, brate mili. Ko da im niko nije radio playtest za poslednju trećinu, užas, prosto besmisleno.
- Open world - isto hit or miss: lep je svet, dovoljno dinamičan, vredi zaviriti, lako je izgubiti se u njemu, ali uslovio je to da se dosta stvari ponavlja, dosta bosseva viđaš po 10-i put.
- Boss fightovi - Ovim sam najviše razočaran. Ebote kad se setim toliko unikatnih bosseva iz prethodnih naslova, DS3 mi je u glavi jer sam ga najviše igrao: svaki je bio unikatan, neki od najbolje dizajniranih fajtova u istoriji Fromsoftwarea, od Abyss Watchera, Gaela do Dancer of the Boreal Valley.
- Muzika: Sasvim dobra, OW deonice su kul i doprinose atmosferi
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Andross (15.3.2022), bokela (15.3.2022), Vladimirus86 (14.3.2022)