tema: Elden Ring
Prikaz jedne poruke
Stara 19.4.2022, 0:02   #444
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Haha... Uhvatio si moju polu trol poruku. :P

Shvatam kritike koje su upucene i one stoje, ali nekako previse to potencirate kao da ste se bas, bas smorili sto nije savrsena i raznovrsnija pred kraj sa varijacijama protivnika i slicno. Lakoca igre u odnosu na prethodne njihove igre nije i ne mora biti mana.
Ja vise gledam celokupnu sliku, presrecan sam da vidim koliko igraca igraju jednu singleplayer open world igru a da to nije smrdljivi ubishit genericni proizvod. Mnogo vise pozitivnih stvari ima ova igra nego negativnih. Nadam se samo da ovo nije njihov vrhunac i da nece uslediti neki pad.

Brt ja sam prvih 40 sati vlažio svaki tren, ali onda postane pomalo monotono, da bi u poslednjoj trećini igre ono što je bilo vlažno, postalo kruto, ostavlja opor miris u vazduhu, i peče te

Sry na eksplicitnoj slici, ali mislim da vrlo dobro oslikava tu "honey-moon" fazu kroz koju su prošli gotovo svi koji su dovršili Elden Ring.

Balans je glavni problem, igra je ili prelaka ili preteška, nema tu okolišanja, ali ovo mogu da reše... ako žele.

U pravu si da je zaista kul videti kako ljudi prilaze serijalu koji je dosad bio ograničen na nišu, na skupinu git gud gejmera. I samim tim će ti ljudi sigurno doći do starijih naslova i u njima otkriti nešto još čarobnije.
Nego je pomenuo Sekiro, i jeste to njihov najusmereniji naslov, gde su napravili tight dizajn, ali previše je usmerio sve u jedan levak van kog ne možeš izaći, i mora se igrati na jedan način.
Meni je Bloodborne najbolji jer je staru formulu dovoljno izmenio, a opet zadržava osnove fleksibilnosti. Šteta samo što su tvrdoglavi po pitanju portovanja - ili ih ebu neki ps ekskluziva dilovi.
DS3 je napravio sličan problem kao ER, samo nije bilo toliko primetno: neprijatelji su bili mnogo brži i agresivniji, a opet si imao iste alatke kao u starim souls igrama - iako malo možda brži/fleksibilniji.

No, pravim digresije. Elden Ring jeste definišuća igra ove godine, možda i decenije, ali isto kao što je to ranije bio Witcher 3, ima svoje mane.

I uticaće na druge naslove isto kao što je i Zelda: BOTW, samo ostaje da vidimo koliko će svi ti uticaji mutirati u banalne i bespotrebne elemente i mikrotransakcije etc.


Ako bih sad gledao kako bi Elden Ring mogao zaista da postane zaokruženije delo, samo bih gledao da očistim igru od viškova ponavljajućih bosseva (mnogi od njih su super susreti prvi put, ali postanu dosadni svaki naredni), sredio balans, i definitivno bih hteo da se srede boss fightovi koji spamuju i spamuju napade.

Ne znam ko od tjubera je pomenuo to, ali kad sam čuo, skapirao sam da je to bio i moj glavni problem s tim što je on to bolje pretočio u reči: neki od bosseva imaju Sekiro dizajn, ali sama igra ti ne nudi te alatke da se obračunaš s njihovim konstantnim napadima. Dakle, nema deflect, već samo roll roll roll, i čekaš kratak prozor predaha, da napraviš jedan napad - koji ti protivnički AI odmah kazni, i onda opet osmodelni kombo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Vlajk@ (19.4.2022)