tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 28.11.2022, 14:47   #6270
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cek cek... ti od onda jos nisi odgledao ostatak?!?
Evo pokusavam nekako da preguram sestu, sinoc sam se uspavao. Na silu joj dajem sansu bukvalno.


@Mac4LiF

Ja iskreno ne znam da li bilo ko cita komentare koje pisem ili ja mozda pogresno objasnjavam, sta li je (ili su preduge poruke ). Ali opet napominjem, ja sam sve to vec napisao, ne ocekujem da mi se sve odmah servira i objasni ali mora da postoji ta udica koja ce vuci na dalje gledanje, ova serija to nema za mene. Misterija je tu i vec je postavljena i povezanosti i sumnje i paralele su ocigledne (iskreno nisu uopste toliko komplikovane niti misticne), ali opet pisem da je problem sto se sve to VUCE na 6-7 epizoda i u tih 6-7 epizoda se retko sta novo otkriva. Koliko je scena potrebno da se utemelji cinjenica

Spoiler za spojler:
da se vecina likova medjusobno zna ili je povezana na ovaj ili onaj nacin?


Kazes da verujes da danasnja publika ocekuje da joj se sve servira a serija bukvalno trlja na nos scenu za scenom gde se
Spoiler za spojler:
likovi iscudjavaju i kao prisecaju poznanstava, jedno 10 scena sa detetom koje cuti na postavljeno pitanje itd.


Pomenuo si Severance, pomenuo sam i ja. Severance je fenomenalan jer iz epizode u epizodu postavlja i resava neke misterije, bez potrebe da kroz 10 identicnih scena prikazuje iscudjene likove koji se gledaju i pitaju nesto. Ta serija ima tu udicu i pre svega odlicno pisanje, gde jedva cekas da vidis sta ce da se desi, a glavna misterija i dalje nije resena....Cak i da resenje ne ispadne dobro na kraju, opet serija makar tera na gledanje i na stvaranje teorija sta se i kako desava. 1899 je tu po meni omanuo, misterije ima ali je ona postavljena vec u prve dve epizode sredina je meni previse razvodnjena. Pa mnogo komplikovaniji Dark me je drzao tri sezone gde sam odustao jer sam isuvise dugo cekao sa gledanjem zadnje sezone (zaboravilo se sve ). Ovde cim pocnem da gledam uspavam se na pola i tako evo vec 7 epizoda, nikako da zavrsim.

Dacu joj sansu, verujem da ce otkrovenje biti dobro, serija nije katastrofa, ali sam ocekivao mnogo vise i ocekivao sam tu udicu gde ce me terati na dalje gledanje. Nazalost, dobri delovi price previse tapkaju u mestu i gubi se vreme na postavljanje vec postavljenih prica i desavanja.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke