tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 3.12.2022, 23:31   #6279
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Ja bio poceo drugu sezonu Warrior Nun i nekako mi bilo dosadno pa batalio jer sam imao dosta drugih serija. I sad reko daj da vidim sta kazu na IMDB i sve novije ocene dole u opisu 10/10 ... najbolja stvar svih vremena ... Tacno vise nigde ne postoji realno prikazano stanje na 4chan je sve mega *****e na rotten i IMDB placeni glasovi a na redditu u vec par navrata kad sam posetio hrpa gluposti ispisana.
Već neko vreme je takav trend. Čast izuzecima ali većina uopšte ne pokušava da bude realna i umerena u svojim ocenama već želi da tom ocenom utiče što više na prosečnu. Znači ako mi se sviđa dajem 10 da podignem, ako mi se ne sviđa dajem 1 da unizim. Tj. ili je vrh ili s*anje.

Hajde sad kad već kenj*am na tu temu da budem malo objektivan i sam. Serija je čist prosek ali ima neki svoj fazon, pa kome se svidi verovatno će mu prijati više nego što su joj realni kvaliteti. Ja bih joj objektivno dao 6, možda 7 na mišiće. Ali cela ideja kaluđerica ratnica mi je beskonačno zabavna i smeškam se kao malo dete kada Bea spusti masku, izvuče štap i premlati gomilu kardinala. Šlag na torti je što mi se sviđaju i Ava i Bea. Zovite me prostim i plitkim ali meni to dodaje ugođaju. I tako ja propisno više uživam u gledanju od te objektivne vrednosti koju mislim da serija ima.

I tako, ne vidim dobar razlog da se nečemu u čemu uživamo iz nekih ličnih razloga i što prija našem ličnom ukusu podiže ocena i nivo. Npr. meni je The Wire referenca kako savršena serija sa savršenom 10-kom treba da izgleda. Ali teška je i budi mi osećanja koja ne želim često da osećam. Warrior Nun i slične zezancije mi npr. prijaju češće i mogu da ih konzumiram uvek baš zato što su plitka i laka zabava.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke