Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2007, 18:18   #40
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: ArchLord BESPLATAN!!!

Prostudirao sam malo igru par dana i mogu da vam kažem sledeće.
Pri izboru lika imate izbor izmedju 3 rase. Ljude, orkove i elfove. Ja sam odabrao ljude, tačnije wariora jer je mage, koga sam želeo, bio dosupan samo kao ženski lik (glupost je nemogućnost izbora pola lika). Ok krenem ja da igram i prošlo je malo vremena dok se nisam privikao sa Guild Wars sistema igre na ovaj nov. Igra ume da puca kada krenete priču sa nekim NPC-om oko questa ili čega već i serveri su ponekad nedostupni i ne možete se konektovati. Lag u igri postoji u određenoj količini i teško je kretati se uz pomoć W,A,S,D i miša ali nije strašno dok koristite samo miš za kretanje. Pathfinding je ekstremno loš. Ako kliknete na neko mesto da vam ode lik, i između vas se nalazi bilo kakva prepreka, on će stati na prepreci. Ne postoji mogućnost(ili je ja nisam našao) da se automatski selektuje najbliži neprijatelj već morate kliknuti na njega, što ponekad može da vas košta ako ga slučajno promašite. Imena NPC-ova su jako teška za čitanja i utapaju se u okolinu, a i grafika je takva da i figuru NPC-a u gradu ponekad teže vidite.. U igri možete napasti bilo kog igrača ne tražeći pristanak na duel (likovi ispod lvl 6 se ne mogu napasti), to može biti i dobro i loše, po meni to nije tako loše jer otvara novu dimenziju u igri (naravno o ovome ima mnogo toga da se priča). Questovi su po meni loše odrađeni i za levelovanje se jednostavno grinduje.. Ubijate iznova i iznova monstrume na jednom mestu dok ne poludite (jer od questova nema leba). U igri možete naučiti skilove za kuvanje i pravljenje napitaka od stvari koje skupite sa monstruma(oderete im kožu, meso..itd) i ti napici i jela služe za privremeno pojačavanje sposobnosti (ili npr napitak koji vas pretvori u jelena pa možete brže da trčite). Postoji poprilična kompleksnost u igri i definitivno će vam ili biti potrebno dugo vremena da uđete u štos za sve, ili ćete naći nekog voljnog da podeli znanje sa vama (ovo drugo teško da ćete naći). Ja sam dogurao do lvl 20 i dosadilo mi da ubijam čudovište samo da bih se levelovao. Ne vidim nikakav cilj u igri (osim da postanete ArchLord za kog nisam siguran šta predstavlja), i jednostavno ne postoji nikakva priča(ako postoji onda ona nije dobro osmišljena i jednostavno "nametnuta" igraču od samog početka). Kao što sam rekao, igra je obimna i ne usuđujem se da joj sudim u celosti, već vam samo govorim dosadašnja iskustva.
Ako mi padne još nešto na pamet javiću se.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sale013 na korisnoj poruci:
Sharpshooter (29.9.2007)