Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2007, 14:43   #82
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
'Ajd sad ja da se pravim pametan na sekund pa da Vas pitam šta znači "reci" ako nije "kaži", "djokovicju" što bi moglo da bude bilo šta, "pricho" zvuči kao ime pomoćnika nekog detektiva, koji je usput Španac poreklom, ili ime Tekile; "sesha" zvuči kao vrsta marice jbt, "letowanju" mi uopšte ne pada na pamet, dok "kazhe ushla" sigurno mora biti najbolji u svom plemenu u bacanju koplja na lava...

Nešto ste rekli o Hrvatima?
Kojim Vi jezikom pišete?
Polako, ja ovde ne vredjam nikoga!!!!! Samo iznosim svoja zapazanja, je li to zabranjeno???!!! A ko pise: pricho, umesto pricao, ne vidim tu problem to je zargon, najobicniji zargon. Ali u hrvatskom jeziku je prisutan ogroman stranih reci. Oni, cuo sam ovo niko ne moze pobiti, kazu umesto izviniti - soriti (sorriti, vljda se ovako pise), zatim riternirati...... mnogo ih je necu da nabrajam, ali glavni problem je sto se fond stranih reci pa i u srpskom jeziku svakog dana uvecava. Neki misle to je oplemenjivanje jezika, ali bas suprotno!!! Sta smo uradili ako nam srpski jezik jezik zamene izrazi iz francuskog, engleskog, nemackog... nista. Samo smo izgubili identitet. Samo to i nista vise. Pa nije bre dzaba Vuk Karadzic lomio noge i glavu po brdima i selima, da bi nam izgradio osnovu, a mi, neki, sad to hoce da LAKIM POKRETOM RUKE odstrane.

"Pisi kao sto govoris, a citaj kako je napisano."-Pisi (srpskim jezikom), a citaj kako je napisano.
Mozda sam malo ovaj citat izvulgarizovao, ali sam rekao ono sto mislim. Pa...., demokratija je,...jel....???.......
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke